دانستنی های جنسی

۵ نشانه قطعی ارضا شدن زن در رابطه جنسی

رابطه جنسی

تامین خواسته‌های جنسی زن در یک رابطه جنسی سالم، وظیفه و مسولیتی جدی برای مردان است. در برخی زنان، فرایند تحریک و رسیدن به ارگاسم میتواند اندکی پیچیده باشد. هرگز نباید از کنار این مساله به سادگی گذشت چراکه با عدم ارضا زن در رابطه جنسی،‌ ممکن است اساس خانواده با تهدید جدی مواجه باشد. غالبا سوال پرسیدن در این مورد از نظر روانشناسی و زناشویی صحیح نیست، بنابراین در این مقاله از مسترکاندوم هدف ارائه‌ی نشانه‌هایی است تا آقایان بدون سوال کردن از همسر خود و تنها با مشاهده این علائم خیالشان راحت شود که  نیاز جنسی همسر خود را به خوبی برآورده کرده اند.

تجربه ارگاسم در برخی زنان بدون رابطه جنسی!

قبل از هر چیز لازم است در مورد راه های رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان بیشتر بدانیم! در اکثر بانوان، تحریک جنسی برای رسیدن به ارگاسم ضروریست. با این وجود درصد کمی از زنان ارگاسم خود به خودی دارند و بعضی هم در خواب به اوج لذت جنسی میرسند. بعضی دیگر تنها با لمس شدن  و بدون هیچ تحریک اندام جنسی ارگاسم را تجربه می‌‌کنند. حتی برخی از زنان تنها با خیال پردازی و بازهم بدون تحریک اندام جنسی، به اوج لذت جنسی میرسند! اما بر خلاف بر خلاف این موارد استثنایی، اغلب بانوان برای تجربه اوج لذت جنسی به تحریک زیاد و طولانی مدت نیاز دارند.

چرخه های تحریک زن در رابطه جنسی

چرخه واکنش های جنسی در بانوان را میتوان به 4 مرحله تقسیم کرد :

√ مرحله تحریک یا انگیزش

√ مرحله دوام برانگیختگی جنسی یا پلاتو

√ مرحله ارگاسم یا اوج لذت جنسی

√ مرحله آرامش

باید دقت کرد این مرحله بندی صرفا برای توصیف ترتیب واکنش های جنسی است در یک فرایند پیوسته واقعی روی میدهد. به عبارت دیگر این مراحل جداشدنی نیستند و اینطور نیست یک مرحله به طور کامل تمام شود تا مرحله دیگری شروع شود.

رابطه جنسی

مرحله انگیزش

با شروع تحریک در آغاز رابطه جنسی، کلیتوریس کم کم به واسطه جمع شدن خون در اندام جنسی سفت شده و در همین لحظه واژن ( بر اثر نوعی فرآیند تعریق ) مقداری ماده لیز کننده ترشح کرده که موجب میشود سطح داخلی دیوار آن ، با این ماده لیز کننده پوشیده شود. سیاهرگ مهبل گشادتر و پر از خون میشود که این موضوع به تیره تر شدن رنگ مهبل منجر میشود. ضربان نبض و فشار خون در این مرحله به طور قابل توجهی افزایش یافته و احساس حرارت و گرما در اندامهای جنسی تشدید میشود. با ادامه این روند، برانگیختگی از مرحله انگیزش به مرحله پلاتو پیش می‌‌رود .

مرحله پلاتو

تنگی ورودی دهانه واژن از نشانه های این مرحله از رابطه جنسی در زنان است. علت این مساله، متورم شدن بافت دیواره یک سوم خارجی مهبل به علت پرخون شدن است. نام  این مرحله سکوی ارگاسم است. ظاهرا در این مرحله کلیتوریس به داخل کشیده می‌‌شود اما در واقع در پاسخ به تحریک نواحی مجاور به عنوان یک گیرنده تحریکات جنسی عمل میکند. در ادامه تخمدان، لوله رحم و رحم و بزرگتر میشوند. همچنین ضربان قلب و نبض و نیز تنفس سریعتر خواهند شد.

رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی

ضربان نبض و فشار خون شروع به بالا رفتن میکند. در این مرحله لوله مهبل شروع به انقباض کرده و  انقباض غیرارادی اسفنکتر مقعد نیز در این مرحله رخ میدهد. رسیدن به اوج لذت جنسی با افزایش انقباض عضلانی و پر شدن سیاهرگ از خون تجربه میشود. البته باید توجه داشت در مواردی که تظاهر به ارگاسم میشود، شاهد این مراحل نخواهیم بود!

مرحله آرامش

رابطه جنسی در مرحله چهارم وارد فاز آرامش میشود. در این مرحله، حرارت در یک سوم خارجی مهبل و سایر عروق به تدریج کاهش میابد. اندامهای جنسی به شرایط پیش از شروع رابطه جنسی برگشته و رنگ تیره مهبل کم کم به رنگ اولیه متمایل میشود. با کاهش ضربان قلب و خارج شدن بافتها از حالت برانگیختگی، بدن آرام آرام سست میشود.
جالب است بدانید در پاسخ به تحریکات جنسی، عضوهای غیر تناسلی بدن زن نیز واکنش نشان میدهند! مهمترین آنها عبارتند از :
احساس نیاز به دفع ادرار در طول رابطه جنسی یا بعد از آن، تغییراتی در پستان به ویژه نوک آن، افزایش ضربان قلب و فشار خون، افزایش تعداد تنفسهای عمیق و عرق کردن ( البته این واکنش در افراد متفاوت است، در مرحله آرامش بعضی افراد گرمای شدیدی راتجربه می‌کنند و برخی دیگر ممکن است احساس سرما داشته باشند. )

خرید کاندوم | خرید اینترنتی کاندوم

نشانه های ارضا شدن زنان در یک رابطه جنسی

نیاز به هم آغوشی

تمایل به هم آغوشی با همسر  بعد از اتمام رابطه جنسی، یکی از نشانه‌های رضایت زن از رابطه زناشویی است. در این مرحله زن نیاز دارد که او را در میان بازوان خود گرفته و محکم بغل کنید و این احتمالا به معنای پایان کسب لذت او از  این تجربه جنسی است.

لذت زن در رابطه جنسی

سفت شدن نوک پستان

سفت شدن نوک سینه‌ها که با نفس نفس زدن همراه باشد نشانه خوبی از ارضا شدن زن است. در این مرحله زن  به هیجان می آید و حتی ممکن است با ادای کلماتی خاص، رضایت خود را نشان دهد!

احساساتی شدن و حتی گریه کردن!

رسیدن به اوج لذت جنسی در  طول رابطه جنسی موجب غلیان و جوشش احساسات در زن شده و این افزایش موج احساسات در برخی از زنان موجب میشود که درست مثل یک دختربچه شورع به گریه کنند! بنابراین در صورت مشاهده گریه همسر خود نگران نباشد. این نشان میدهد شما کارتان را به خوبی انجام داده اید!

ناتوانی در راه رفتن!

یکی دیگر از نشانه‌های رسیدن به ارگاسم در زنان، لرزش بی اختیار  پاها پس از پایان رابطه جنسی است. در این حالت همسر شما ممکن است به آسانی قادر به راه رفتن نباشد! لرزیدن پاها نشانه واضحی از ارضا شدن زن و رسیدن او به اوج لذت جنسی است.

لبخند رضایت

این لبخند رضایت از رابطه جنسی میتواند تا ساعت ها و یا حتی روزها باقی بماند. رسیدن به ارگاسم در زنان، آنها را برای داشتن تجربه ای دیگر با همان کیفیت بی قرار میکند!

رضایت از رابطه جنسی

در پایان باید به این نکته مهم اشاره کرد که عواملی مثل شخصیت، میزان تحصیلات، سن، مذهب، جایگاه اجتماعی و…  بر چگونگی ارضا شدن زنان اثر گذارند. نگرانی و ترس از شکست در رابطه جنسی در برخی زنان به حدی است که آرامش لازم برای واکنش عصبی طبیعی برای رسیدن به ارگاسم را ندارند  و به صورت ناخودآگاه این عملکرد طبیعی را مهار میکنند. به این نوع اضطراب در روانشناسی اضطراب نمایشی گفته می‌شود. تحقیقات نشان میدهد اختلالات دوران کودکی و مرحله اجتماعی شدن فرد، عدم شناخت صحیح از هویت جنسی، تفکر غلط در مورد رابطه جنسی و نگرش منفی در مورد لذت جنسی، نگرش والدین نسبت به رابطه جنسی و… روی عملکرد جنسی و کیفیت ارگاسم افراد در بزرگسالی میتواند تاثیر گذار باشد. در صورت مواجه بودن با این شرایط، بهتر است از مشاوره و کمک کارشناسان حوزه زناشویی بهره ببرید.

همچنین خواندن این مقالات هم توصیه میشود:

خود ارضایی و عوارض وحشتناک آن

همه آنچه درباره بکارت باید بدانید

13 روش بزرگ کردن آلت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *