کاندوم ، بایدها و نبایدها

کاندوم خاردار ضد تجاوز در راه بازار

تجاوز

اگر از مصرف کنندگان محصولات زناشویی به ویژه کاندوم باشید ، حتما با انواع کاندوم مثل کاندوم تاخیری ، کاندوم خاردار ، کاندوم سفت کننده و… آشنایی دارید. در واقع کارکرد این کاندومها کمک به بهبود کیفیت رابطه جنسی میان زوجین است. اما به تازگی نوع دیگری از کاندوم به بازار آمده است که نه تنها برای رابطه جنسی طراحی نشده بلکه کاملا برعکس برای جلوگیری از رابطه جنسی بدون رضایت یا تجاوز جنسی طراحی شده است. در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی این اختراع جدید بپردازیم.

کمربند عفت

با افزایش روز افزون میزان تجاوز جنسی در برخی کشورهای دنیا به ویژه هند و آفریقای جنوبی ، بسیاری از زنان در این کشورها همواره در پی یافتن راهی برای برای خلاصی از شر مردان متجاوز بودند. البته استفاده از ابزار آلات محافظ در زنان سابقه ای به مراتب طولانی تر داشته و به قرون وسطی میرسد. در واقع در آن دوران زنان وادار میشدند تا با پوشیدن کمربند های آهنین قفل دار از یک طرف از گزند متجاوزین مصون باشند و از طرف دیگر امکان خود ارضایی از آنها سلب گردد! نام این کمربند آهنین ، ” کمربند عفت ” بود. کاندوم خاردار ضد تجاوز امروزی در واقع از نسل همین کمربندهای عفت است!

تامپون محافظ

در سال های گذشته وسیله ای انسانی تر از کمربند عفت و البته با هدفی متفاوت به نام  ” تامپون ناقص کننده آلت تناسلی مرد ” به وسیله دکتر هامنز ابداع شد. این وسیله سیلندری پلاستیکی است که داخل آن مجهز به تیغه هایی فنری است. این ابزار مانند هر تامپون دیگری در ناحیه واژن قرار گرفته و در صورت وقوع تجاوز جنسی که عمدتا همراه با فشار آلت تناسلی مرد است ، تیغه های فنری فعال شده و آلت تناسلی فرد متجاوز را زخمی میکند! به این ترتیب آنچنان تجربه تلخی نصیب فرد متجاوز میشود که به گفته سازندگان این وسیله فکر رابطه جنسی بدون رضایت را لااقل برای مدت زیادی از سر بیرون میکند!

کاندوم خاردار ضد تجاوز

کاندوم خاردار ضد تجاوز

جدیدترین ابزار اختراعی برای مقابله با تجاوز جنسی ” کاندوم ریپلکس ” است که توسط خانم سنت الرز ، پزشک زنان و زایمان ساکن آفریقای جنوبی،ابداع شده است. همانطور که گفته شد آفریقای جنوبی در کنار هند از جمله کشورهایی است که آمار بسیار بالایی را در زمینه تجاوز جنسی به خود اختصاص داده است. طبق آمار در هر 26 ثانیه 1 نفر در آفریقای جنوبی مورد سوء استفاده جنسی قرار میگیرد! بنا بر گفته خانم الرز ، کمک به کاهش تعداد زیاد قربانیان تجاوز جنسی ، انگیزه و مشوق او در ساخت و تولید این کاندوم بوده است. همچنین او نقل میکند که ایده اولیه ساخت کاندوم خاردار ضد تجاوز به وسیله یکی از همین قربانیان که گفته بود ” ای کاش وسیله ای وجود داشت که آلت تناسلی مرد را هنگام تجاوز گاز میگرفت ” به ذهنش خطور کرده است.

عملکرد کاندوم خاردار ضد تجاوز

کاندوم خاردار ضد تجاوز ابزاری پلاستیکی است که مشابه سایر انواع کاندوم قابلیت پیشگیری از بارداری و جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی را داراست. خود فرد هم به راحتی میتواند کاندوم را داخل واژن خود قرار دهد. بخش خارجی این کاندوم که در تماس با غشا داخلی واژن است بسیار نرم بوده و هیچگونه مزاحمتی را برای زن ایجاد نمیکند. با این وجود دیواره داخلی آن از قلاب های تیز و برنده ای تشکیل شده که در صورت تماس با آلت تناسلی وارد آن شده و سبب جراحت نسبتا شدیدی میشود. نکته جالب در طراحی این وسیله این است که ادامه تجاوز جنسی به هیچ وجه ممکن نبوده و حتی فرد برای خلاص شدن از تیغه های تیزی که وارد آلت او شده است نیاز به مراجعه به بیمارستان دارد! این یکی از اهداف مخترع این کاندوم برای رسوا کردن فرد متجاوز است!

شایان ذکر است با وجود تبلیغات زیادی که برای استفاده از کاندوم خاردار ضد تجاوز برای مقابله با سوء استفاده های جنسی انجام میشود ، گزارش هایی هم وجود دارد که نشان میدهد برخی زنان در شرایطی که با رضایت خود اقدام به بر قراری رابطه جنسی کرده بودند ، با نیت هایی مثل انتقام گیری یا ایجاد دردسر برای مردان متاهل از آن استفاده کرده بودند!

کاندوم خاردار ضد تجاوز

جمع بندی

کاندوم خاردار ضد تجاوز به منظور منصرف کردن مردان متجاوز از ارتکاب تجاوز جنسی ساخته شده است. استفاده از این کاندوم منجربه کاهش چشمگیر آمار تجاوز در بسیاری از نقاط دنیا شده است. این وسیله درست مثل دیگر انواع کاندوم علاوه بر ممانعت از بارداری ناخواسته ، از انتقال بیماری های مقاربتی نیز جلوگیری میکند. تفاوت آن با سایر کاندوم ها در تیغه هایی است که در دیواره داخلی آن برای زخمی کردن آلت تناسلی فرد متجاوز طراحی شده است.

بیشتر بخوانید…

رابطه جنسی در دوران عقد

اعتیاد جنسی چیست؟

چرا کاندوم پاره میشود؟


 

یک دیدگاه در “1”

  1. رامین گفت:

    خوب اگه اون مردی که قصد تجاوز داره بدونه که چیزی به نام کاندوم خاردار ضد تجاوز وجود داره عقلش نمیرسه قبلش یک چک بزنه😘

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *