روانشناسی جنسی

دلایل و درمان سرد مزاجی زنان

دلایل دیر انزالی

کیفیت رابطه جنسی می‌تواند بر زندگی مشترک تأثیر زیادی بگذارد؛ زیرا این رابطه علاوه بر برطرف کردن نیازی جسمانی، روح و عاطفه انسان‌ها را هم درگیر می‌کند. یکی از مشکلاتی که این بخش از زندگی زناشویی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، سردمزاجی جنسی است. با توجه به تفکرات و باورهای اشتباه در میان مردم ما، نیاز جنسی زنان اغلب سرکوب می‌شود. لذت نبردن از یک رابطه جنسی چه برای مرد و چه برای زن می‌تواند بسیار دردناک باشد. در این مقاله  از مسترکاندوم سرد مزاجی زنان را از جنبه‌های مختلفی بررسی می‌کنیم.

راه‌های درمان سرد مزاجی زنان

از روش‌های مختلفی برای درمان سردمزاجی جنسی زنان می‌توان استفاده کرد. برخی از این روش‌ها شیمیایی و برخی گیاهی هستند و از قوانین طب سنتی پیروی می‌کنند. اگر می‌خواهید از شیوه درمان خود مطمئن شوید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

با این حال، راه‌های درمان سنتی ساده‌تر از راه‌حل‌های شیمیایی هستند و شما می‌توانید در خانه خود از درمان سنتی استفاده کنید. در ادامه، به شیوه‌هایی از درمان ناتوانی جنسی زنان و بی‌میلی آن‌ها به مقاربت می‌پردازیم که شما بتوانید در خانه خود آنان را به کار ببرید.

 گرمی بخورید

غذاها و خوراکی‌ها دارای طبع گرم یا سرد هستند. اصولاً افرادی که طبع سردی دارند، توان و میل جنسی کمتری نسبت به افراد طبع گرم دارند. در نتیجه، توصیه می‌شود از غذاهایی استفاده کنند که طبع گرمی در آنان ایجاد کنند. گیاهان زیادی دارای طبع گرم هستند که در این مقاله به اکثر آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

خوب بخوابید

بی‌خوابی دشمن یک رابطه جنسی سالم و پرانرژی است. در صورتی که خسته باشید، خود به خود میل کمتری برای برقراری رابطه جنسی خواهید داشت. پس اولین قدم در این زمینه این است که به اندازه کافی بخوابید. بدن شما برای رفع خستگی نیاز به شش تا هشت ساعت خواب دارد. این میزان در بین انسان‌های مختلف، متفاوت است. پس با یک برنامه درست، میزان خواب لازم بدن خود را پیدا کنید.

قدم دوم این است که زمان خواب خود را تنظیم کنید. اگر خواب شما نامنظم است، شب‌ها بیدار هستید و روزها می‌خوابید، مدت زمان خواب شما تکه‌تکه است و خواب عمیق را تجربه نمی‌کنید، بهتر است برنامه‌ای برای خود بچینید. زمان خوردن غذا در شب و سایر فعالیت‌های روزمره را تنظیم کنید و هر شب رأس ساعت خاصی به رختخواب بروید.

ورزش را فراموش نکنید

ورزش و تحرک فیزیکی درمان هر دردی است. با ورزش کردن به بدن خود یاد می‌دهید که در برابر فعالیت زیاد مقاومت کند. تناسب اندام در میل جنسی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. نیازی نیست در طول روز ورزش‌های سنگینی انجام دهید. کافی است از نرمش‌های صبحگاهی و ساده شروع کنید و به تدریج میزان آن را افزایش دهید.

درمان-سر-مزاجی-با-ورزش

 تغذیه مناسب

تغذیه مناسب بر کیفیت زندگی شما تأثیر زیادی می‌گذارد. رژیم غذایی غلط و عدم استفاده از مکمل‌ها می‌توانند زندگی جنسی شما را مختل کنند. زنان به دلیل چرخه قاعدگی نیاز به مصرف مکمل‌هایی مانند قرص آهن و زینک دارند. کمبود این مواد در بدن باعث ایجاد استرس، ضعف، خستگی و… می‌شود. این عوامل بر سرد مزاجی زنان تأثیر می‌گذارند.

سنجد

در طب سنتی آمده است که خوردن سنجد به درمان سرد مزاجی زنان کمک می‌کند. از آرد سنجد هم می‌توان برای درمان استفاده کرد. اگر به میوه آن علاقه‌ای ندارید، بهتر است دمنوش گل و برگ میوه سنجد را درست کنید و بنوشید. این میوه به شما آرامش می‌دهد زیرا گفته می‌شود موادی که درون سنجد وجود دارد، همانند استامینوفن و ایبوبروفن عمل می‌کند.

در نتیجه، اگر درد عضلانی یا استرس داشته باشید، با خوردن سنجد آرامش پیدا خواهید کرد. داشتن آرامش یکی از اصول مهم برقراری رابطه جنسی است. علاوه بر این، می‌توانید اسانس سنجد را تهیه کنید و فضای خانه را با آن معطر کنید؛ زیرا اسانس آن هم می‌تواند به درمان مشکل شما کمک کند.

گل سرخ

گیاه دیگری که می‌تواند به درمان سرد مزاجی زنان کمک کند، گل سرخ است. نوشیدن عصاره این گل به برطرف شدن مشکلات جنسی زنان کمک می‌کند. علاوه بر این، معطر کردن فضا با بوی این گل، می‌تواند بر روحیات شما تأثیر مثبتی بگذارد.

سرد-مزاجی-بانوان

ریوند چینی

گیاه و ریشه ریوند چینی یکی دیگر از چیزهایی است که می‌تواند به درمان سرد مزاجی زنان کمک کند. بهتر است دمنوش این گیاه را تهیه کنید و بنوشید. ریوند چینی باعث می‌شود آرامش پیدا کنید و استرس نداشته باشید. این گیاه دردهای عضلانی و استخوانی، مخصوصاً دردهای ناحیه استخوان لگن را کاهش می‌دهد.

نکته: اگر به تازگی زایمان کرده‌اید و در دوران شیردهی هستید، از این گیاه استفاده نکنید.

 گیاه پنج انگشت

گیاه پنج انگشت یا فلفل بیابانی هم می‌تواند به درمان کم‌میلی و ناتوانی جنسی زنان کمک کند. این گیاه را به صورت عصاره، قطره و قرص گیاهی مصرف می‌کنند. گیاه پنج انگشت خواص بسیار زیادی برای بانوان دارد که همه آن‌ها در درمان سرد مزاجی زنان موثر هستند.

درمان سرطان سینه، کیست تخمدان، کاهش علائم یائسگی، افزایش شیر مادر، درمان ناباروری، کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی و درمان درد پستان از جمله خواص این گیاه هستند. فیتواستروژن درون گیاه موجب برطرف شدن این مشکلات می‌شود.

جینسینگ

هر چه از خواص جینسینگ در درمان ناتوانی یا بی‌میلی جنسی بگوییم، کم است. دمنوش این گیاه را به صورت ولرم بنوشید. جینسینگ موجب از بین رفتن استرس، بهبود حافظه، افزایش شادابی، بالا رفتن نیروی محرک، تنظیم سوخت و ساز بدن، بالا بردن سیستم دفاعی بدن، کاهش اثرات منفی یائسگی، تنظیم گردش خون، افزایش قدرت و توان می‌شود. این گیاه موجب تنظیم ترشح هورمون استروژن می‌شود و میل جنسی را افزایش می‌دهد.

اگر جز افرادی هستید که در سنین بالا دچار کاهش میل جنسی شده‌اید، حتماً از جینسینگ استفاده کنید؛ زیرا این گیاه طراوت و شادابی را برای اعضای مختلف بدن به ارمغان می‌آورد و در کنار این موارد، در برطرف کردن چین و چروک پوست موثر است.

زنجبیل

زنجبیل گیاه دیگری است طبعی گرم دارد و در درمان سرد مزاجی زنان موثر است. از این گیاه به شیوه‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. کافی است تکه‌ای از زنجبیل را درون چای در حال دم کشیدن بیندازید. علاوه بر این، می‌توانید از پودر زنجبیل هم در غذاها استفاده کنید.درمان سرد مزاجی با زنجبیل

دارچین

دارچین گیاهی است که طبع گرمی دارد و از زمان‌های دور برای درمان ناتوانی جنسی از آن استفاده می‌شد. اگر دارای تب سرد هستید، حتماً از دارچین استفاده کنید. این گیاه متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و انرژی مضاعفی به شما می‌بخشد. ما ایرانیان از این گیاه زیاد استفاده می‌کنیم. ترکیب دارچین و شیر می‌تواند نوشیدنی لذیذی برای تقویت قوای جنسی باشد. از چوب دارچین هم می‌توانید برای درست کردن دمنوش استفاده کنید.

انار

انار میوه‌ای است که میزان میل جنسی زنان را بالا می‌برد. استفاده از آب انار طبیعی و دمنوش پوست این میوه، راه حل مناسبی برای درمان سرد مزاجی زنان است.

رازیانه

رازیانه یکی دیگر از گیاهانی است که در درمان مشکلات جنسی زنان بسیار موثر است. شما می‌توانید به راحتی عرق این گیاه را تهیه کنید و مقدار مناسبی از آن را در طول روز مصرف کنید. مصرف بیش از حد رازیانه می‌تواند بسیار خطرناک باشد و بر خلاف تنظیم هورمون‌ها، مقدار آن‌ها را برهم بزند. عرق رازیانه طعم بسیار تلخی دارد؛ بنابراین، بهتر است آن را با عسل میل کنید.

علت سرد مزاجی

قطعاً سرد مزاجی زنان علت خاصی دارد که اغلب خودشان از آن باخبر هستند. گاهی قبل از انتخاب شیوه درمان باید دلیل این کاهش میل را بیابید و سپس برای درمان کردن آن اقدام کنید. مهم‌ترین دلایل سرد مزاجی زنان شامل موارد زیر می‌شود:

  • زایمان
  • سندروم یائسگی
  • افسردگی پس از زایمان
  • آسیب دیدن دستگاه تناسلی
  • عدم ارضای جنسی زن در مقاربت
  • خشکی واژن و احساس درد
  • کمبود اعتماد به نفس
  • عدم توجه کافی شریک جنسی به زن
  • باورهای تربیتی و فشار جامعه
  • عدم آمادگی عاطفی برای برقراری رابطه جنسی

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی علل سرد مزاجی زنان و راه‌حل درمانی آن پرداختیم. از روش‌های مختلفی می‌توان برای درمان بی‌میلی یا ناتوانی جنسی زنان استفاده کرد اما در ابتدا باید مشخص شود که علت این بی‌میلی و ناتوانی چیست. در برخی مواقع نیاز به مصرف دارو، دمنوش یا گیاه خاصی نیست و ریشه مشکل در مسائل روحی و عاطفی است که در این صورت حمایت شریک زندگی می‌تواند در درمان این اختلال بسیار موثر باشد. شیوه دیگر این است که از سکس‌تراپیست‌ها کمک بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *