کاندوم ، بایدها و نبایدها

انواع کاندوم خاردار + فیلم آموزشی

کاندوم خاردار به دسته ای از کاندوم ها گفته می شود که برای ایجاد تحریک جنسی بیشتر در بانوان، برجستگی هایی روی لایه بیرونی آن تعبیه شده است. این برجستگی ها می تواند حلقوی ، شیاردار ، نقطه نقطه و یا برجستگی نسبتا درشت ( مثل انواع کاندوم فضایی ) باشد. این مدل کاندوم در کنار کاندوم تاخیری از جمله کاندوم های پر طرفدار و پرفروش بازار به حساب می آیند و این موجب شده است که بسیاری از شرکت های تولید کننده کاندوم برای جلب نظر مشتریان خود اقدام به تولید انواع کاندوم تاخیری خاردار نمایند که هر دو ویژگی را در یک محصول به مشتریان ارانه می دهد! در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی انواع کاندوم های خاردار موجود در بازار بپردازیم.

کاندوم خاردار چیست ؟

همانطور که در مقدمه اشاره شد، کاندوم خاردار دارای برجستگی هایی روی لایه بیرونی کاندوم است تا با افزایش تحریک جنسی زوجه و کاهش زمان رسیدن به ارگاسم، رضایت جنسی زوجین را در رابطه زناشویی تامین کند. در واقع برجستگی های موجود در بدنه این کاندوم ها با هدف تحریک هرچه بیشتر نقطه G طراحی شده تا اوج لذت جنسی در بانوان را رقم بزنند. با این وجود این مدل ها همچنان قابلیت جلوگیری از بیماری های مقاربتی و یا پیشگیری از بارداری را هم دارا هستند. همچنین باید در نظر داشت که با استفاده از کاندوم خاردار نه تنها زن از رابطه زناشویی خود لذت بیشتری می برد بلکه مرد هم با دیدن توانایی خود در ارضا همسرش، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند که این مساله به نوبه خود موجب بهبود کیفیت رابطه جنسی در بلند مدت می شود.

 

انواع کاندوم خاردار

در حال حاضر 4 مدل مختلف از انواع کاندوم خاردار در بازار موجود است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. تفاوت این مدل ها با یکدیگر در میزان درشتی خارهای روی بدنه کاندوم است. نکته مهم در مورد این کاندوم ها این است که در مدل های استاندارد، درشتی خارها طوری طراحی شده که موجب آسیب به واژن نشود. همچنین جنس خارها از لاتکس است که ماده ای است که خود کاندوم از آن ساخته شده است. در برخی مدل های غیر استاندارد ( مثل کاندوم های خار درشت چند بار مصرف ) ادرشتی بیش از حد خارها و جنس نامناسب آن ممکن است به دیواره داخلی واژن آسیب جدی وارد کند. کاندوم های خاردار تولید شده توسط برندهای معتبر تولید کننده کاندوم مثل نچ کدکس و کاپوت دارای استانداردهای لازم می باشند. در ادامه به بررسی انواع کاندوم خاردار می پردازیم :

✔ کاندوم خادار معمولی دارای خارهای ریز (استاندارد)
✔ کاندوم خادار درشت دارای خارهایی تا سه برابر درشت تر (استاندارد)
✔ کاندوم خاردار خیلی درشت یا فضایی (استاندارد)
✔ کاندوم ژله ای سیلیکونی قابل شستشو (غیر استاندارد)

کاندوم خاردار ساده

در این نوع کاندوم ها برجستگی های ریز به صورت نقطه نقطه روی بدنه کاندوم تعبیه شده است. اگر هدف شما و شریک جنسیتان یک رابطه جنسی عاشقانه همراه با لذت طولانی است، استفاده از یکی از انواع کاندوم های خاردار ساده می تواند گزینه مناسبی باشد. در شکل زیر عکس کاندوم خاردار ساده را مشاهده می کنید.

متن جایگزین :عکس کاندوم خاردار معمولی

کاندوم خاردار درشت ( استاندارد )

در مورد کاندوم های خاردار درشت باید دقت کرد که از مدل های استاندارد آن استفاده شود. نمونه های غیر استاندارد مثل کاندوم های سیلیکونی قابل شستشو می تواند به دیواره مهبل آسیب وارد کند و خراشیدگی های به جا مانده محل مناسبی برای رشد عفونت های قارچی خواهد بود. در حال حاضر در بازار ایران دو نوع کاندوم خاردار درشت استاندارد وجود دارد. یکی از برند ناچ کدکس با 690 خار درشت و دیگری از برند کاپوت با 1001 خار درشت. خارهای تعبیه شده روی بدنه کاندوم در هر دو مدل از جنس لاتکس و بسیار نرم بوده و نسبت به کاندوم های خاردار ساده تا سه برابر درشت تر هستند. طراحی این خارها به گونه ای است که منجربه ایجاد حداکثر تحریک در نقطهG  می شود. با توجه به طراحی استاندارد ، این خارها نه آنقدر درشت هستند که موجب صدمه به ناحیه تناسلی بانوان شود و نه آنقدر ریز هستند که قابل حس نباشد. نقطه های برجسته درشت در سرتاسر بدنه کاندوم وجه تمایز آن با کاندوم های دیگر است.کاندوم خاردار درشت کاپوت

کاندوم خاردار خیلی درشت ( فضایی )

کاندوم فضایی یکی از مدل های جدید کاندوم در بازار است. خارهای به کار رفته در این نوع کاندوم بر خلاف سایر مدل های خاردار به صورت نقطه نقطه و در سرتاسر بدنه نبوده و شامل برجستگی های درشتی روی قسمت هایی از بدنه کاندوم است، اما جنس این خارها از لاتکس بوده و بسیار نرم هستند و در دسته کاندوم های خاردار استاندارد به حساب می آیند. با این وجود توصیه می شود کاندوم فضایی همراه با ژل لوبریکانت استفاده شود تا حداکثر رضایت جنسی را برای بانوان فراهم کند. کاندوم فضایی در پنج مدل مختلف چرخشی، شمشیری، اره ماهی، دکمه دار و طوقی تولید می شود که در زیر تصویر مربوط به آنها را مشاهده می کنید.انواع کاندوم خاردار فضایی

فواید استفاده از کاندوم خاردار

رسیدن به ارگاسم در بانوان

مطالعات نشان می دهد برخی بانوان به دلایل مختلف هرگز رسیدن به ارگاسم را در طول زندگی زناشویی خود تجربه نمی کنند. استفاده از انواع کاندوم خاردار می تواند به بسیاری از زوجین در این زمینه کمک کند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، خارهای تعبیه شده روی بدنه این مدل کاندوم ها با هدف تحریک هرچه بیشتر نقطه G طراحی شده و به بانوان کمک می کند رضایت جنسی بالاتری را تجربه کنند. طبق آمار، درصد بالایی از طلاق ها در ایران به دلیل عدم رضایت جنسی یکی از زوجین است که عمدتا به طلاق منجر می شود.

افزایش اعتماد به نفس درآقایان

یکی از شروط بقای یک رابطه زناشویی رضایت زوجین از رابطه جنسی است. در این بین در صورتی که مرد به هر دلیلی نتواند همسر خود را به اوج لذت جنسی برساند و این مساله تبدیل به یک فرآیند دایمی شود، به لحاظ روانی می تواند تاثیر مخربی بر روحیه وی داشته باشد و این خود بر کیفیت رابطه زناشویی اثر نامطلوبی خواهد داشت. استفاده از کاندوم خاردار به دلیل افزایش تماس فیزیکی در داخل واژن، سطح تحریک جنسی در بانوان را بالا برده و با افزایش رضایت جنسی در زن ، مرد از توانایی خود در ارضا جنسی همسرش احساس اعتماد به نفس می کند.

کاندوم خاردار سیلیکونی ( غیر استاندارد )

نوع دیگری از کاندوم خاردار درشت وجود دارد که به کاندوم سیلیکونی یا ژله ای معروف است. در واقع این مدل را نمی توان کاندوم نامید و بیشتر شبیه روکشی است که صرفا با هدف افزایش لذت جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. کاندوم ژله ای از جنس لاتکس نیست، قابل شستشو بوده و می توان  چندین بار از آن استفاده کرد اما به هیچ وجه برای پیشگیری از بارداری و جلوگیری از بیماری های مقاربتی نباید مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که در بالا اشاره شد، هیچ یک از برندهای معتبر تولید کننده کاندوم مثل نچ کدکس و کاپوت این کاندوم های غیر استاندارد را تولید نمی کنند.

جمع بندی

به کاندومی که در سطح آن برجستگی هایی جهت افزایش سطح تماس فیزیکی در واژن تعبیه شده کاندوم خاردار گفته می شود. کاندوم های خاردار به 4 دسته خاردار ساده، خاردار درشت، فضایی و ژله ای تقسیم می شوند که مورد آخر یعنی کاندوم ژله ای یا سیلیکونی غیر استاندارد بوده و می تواند به دیواره داخلی مهبل آسیب وارد کند.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *