دانستنی های جنسی

نقطه جی و تاثیر آن بر ارگاسم

تحریک نقطه جی

گفته می شود که نقطه جی بخشی از واژن است که بسیار تحریک پذیر بوده و در صورتی که مردان بتوانند به درستی آن را پیدا کرده و تحریک کنند ، لذت جنسی فوق العاده ای را نصیب همسر خود کرده اند! با وجود اینکه مقالات بسیاری در مورد نقطه G و نقش آن در تجربه یک ارگاسم ایده آل در بانوان نوشته شده اما هنوز در مورد موجودیت آن هم اتفاق نظر وجود ندارد! برخی از متخصصان اساسا به وجود این نقطه اعتقادی ندارند و برخی دیگر معتقدند که در برخی از بانوان وجود ندارد ولی در برخی دیگر کاملا قابل تشخیص است. در این مقاله از مسترکاندوم ( فروشگاه آنلاین خرید کاندوم و محصولات زناشویی ) با ما همراه باشید تا به بررسی نقطه جی و نقش آن در افزایش لذت جنسی بانوان بپردازیم.

نقطه جی چیست؟

ارنست گرفنبرگ ، دانشمند آلمانی ،  اولین فردی بود که در مورد وجود یک نقطه بسیار تحریک پذیر در داخل واژن بانوان سخن گفت. به گفته گرفنبرگ شواهد زیادی حاکی از وجود  این نقطه خاص در واژن است که تحریک آن به افزایش کیفیت ارگاسم کمک می کند. با این وجود تحقیقات بعدی در این زمینه نشان داد که از دیدگاه آناتومیک ، مدارک زیادی برای اثبات نقطه جی در همه زنان وجود ندارد. در یک پژوهش به وسیله محققان انگلیسی بیش از 1500 زن در مورد نقطه جی مورد پرسش قرار گرفتند که 56 درصد از آنها بر این باور بودند که این نقطه را حین رابطه جنسی احساس کرده اند. در این بین برخی اظهار کردند که با تحریک نقطه جی دیوانه وار لذت می برند و برخی دیگر گفتند که تحریک آن در افزایش لذت جنسی چندان موثر نبوده است!

پیدا کردن نقطه جی

برای پیدا کردن نقطه جی ( در صورتی که همسر شما از آن دسته زنانی باشد که نقطه G دارد ) ، رعایت بهداشت کاملا ضروری است. از آنجایی که لازم است از انگشت خود برای پیدا کردن موقعیت دقیق این نقطه کمک بگیرید ، باید ابتدا ناخن های خود را کوتاه کنید تا باعث ایجاد خراش در دیواره واژن نشوید. همچنین دست های خود را با آب و صابون بشویید تا انگشت شما کاملا تمیز باشد. همچنین در نظر داشته باشید که برای اینکه راحت تر بتوانید نقطه G را پیدا کنید باید همسر شما به لحاظ جنسی کاملا تحریک شده باشد زیرا این بخش از واژن بعد از تحریک جنسی برجسته شده و راحت تر قابل تشخیص است.

پیدا کردن نقطه جی

از همسر خود بخواهید به پشت دراز بکشد و زانوهایش را به داخل شکم خم کند. در شرایطی که کف دست شما رو به بالا باشد ، انگشت خود را وارد واژن کنید. محل نقطه جی در فاصله 2 تا 5 سانتی متری از دهانه ورودی و در دیواره بالایی قرار دارد و معمولا با لمس آن شاهد تحریک بیشتر همسر خود خواهید بود. همچنین بافت این نقطه در مقایسه با بافت سطح داخلی دیواره واژن که نرم است متفاوت بوده و بافتی زبر دارد.

نشانه های تشخیص درست نقطه جی

سوالی که در اینجا پیش می آید این است که بعد از اینکه فهمیدیم نقطه جی کجاست و برای پیدا کردن آن دست به کار شدیم ، از کجا بفهمیم که تشخیص ما درست بوده ؟ به عبارت دیگر آیا نشانه هایی وجود دارد که نشان دهد نقطه جی را به درستی پیدا کرده ایم؟ در ادامه به بررسی این نشانه ها می پردازیم :

✔ تحریک جنسی فوق العاده

با تحریک نقطه G  ، برخی بانوان لذت جنسی زیادی را تجربه می کنند. همانطور که پیشتر اشاره شد در یک پژوهش برخی از زنان عنوان کردند که با تحریک این نقطه به وسیله شریک جنسی خود به شکل دیوانه واری به اوج لذت جنسی می رسند. البته باید توجه کرد که این قاعده برای همه زنان صادق نیست.

✔ انزال زنان

مطالعات نشان داده حدود ده درصد از زنان در صورت تجربه یک تحریک جنسی قوی ، درست مثل مردان دچار انزال می شوند. تحریک صحیح نقطه جی می تواند منجربه تحریک جنسی فوق العاده در همسر شما شده به طوری که شاهد وقوع انزال در وی باشید.

✔ احساس نیاز به دفع ادرار

در برخی موارد پس از لمس و بازی با نقطه جی ، احساس نیاز به دفع ادرار در زن به وجود می آید! شاید دلیل آن محل قرار گیری نقطه G  باشد که در دیواره بالایی واژن و درست زیر مثانه قرار داشته و تحریک آن منجربه ایجاد فشار به مثانه می شود.

احساس ادار با تحریک نقطه جی

✔ لمس بافتی متفاوت

همانطور که قبلا اشاره شد بافت دیواره داخلی واژن نرم و صاف است در حالیکه برجستگی نقطه جی بافتی زبر دارد. بنابراین یکی از راه های تشخیص درست نقطه G احساس لمس بافتی زبر گونه زیر انگشت است.

تحریک نقطه جی

رساندن شریک جنسی به اوج لذت جنسی از طریق تحریک نقطه جی به دو صورت امکان پذیر است :

لمس و تحریک نقطه G به وسیله انگشت

برای تحریک هرچه بهتر نقطه جی با انگشت لازم است به آرامی و با ملایمت آن را لمس کرده و به صورت دورانی ماساژ دهید. سرعت و فشار لازم برای ماساژ ، کاملا به میزان تحریک پذیری همسر شما بستگی دارد پس بهتر است متناسب با واکنش همسرتان حرکت انگشت خود را تنظیم کنید. برای اینکه انگشت شما تماس بیشتری با نقطه جی داشته باشد می توانید از یک بالشت زیر کمر همسر خود استفاده کنید. این کار موجب می شود که واژن رو به بالا قرار بگیرد که امکان لمس بیشتر نقطه G را فراهم می کند.

تحریک نقطه G به وسیله الت تناسلی

هرچند بهترین پوزیشن ها برای تحریک نقطه جی به شکل و اندازه آلت تناسلی مردانه بستگی دارد ، اما در حالت کلی در صورتی که مرد پشت زن قرار بگیرد و عمل دخول به واژن را انجام دهد ، تحریک نقطه جی بهتر انجام می شود. در ادامه به بررسی چند پوزیشن که بیشترین تحریک نقطه G را به دنبال دارد می پردازیم.

✔ پوزیشن داگی

در این حالت زن باید مطابق شکل زیر به بدن خود قوس داده و دست ها را به صورت کشیده در مقابل خود قرار دهد. مزیت این پوزیشن در امکان ایجاد تغییر در زاویه دخول است تا زوجین بتوانند بیشترین تحریک نقطه جی را تجربه کنند. البته باید عنوان کرد که این زاویه به قد مرد و نیز شکل الت تناسلی او نیز بستگی دارد. در صورتی که الت مرد بزرگ است لازم است مراقب باشد که به دهانه رحم ضربه وارد نشود زیرا در این پوزیشن عمق دخول زیاد است.

پوزیشن داگی برای تحریک نقطه جی

✔ پوزیشن زن خوابیده و مرد نشسته

مطابق شکل زن در حالت دراز کشیده و مرد در حالت نشسته قرار می گیرند به گونه ای که زن پاهای خود را روی دوش مرد گذاشته و مرد با کمی خم شدن رو به عقب زاویه مناسب برای دخول را انتخاب می کند. در این پوزیشن ، تحریک نقطه جی به سادگی امکان پذیر است. همچنین زن می تواند پاهای خود را روی زمین قرار داده و با استفاده از یک بالشت زیر کمر ، زاویه دلخواه برای دخول را انتخاب کند.

پوزیشن زن خوابیده برای تحریک نقطه جی

✔ پوزیشن دختر سوارکار

نام دیگر این پوزیشن دختر گاوچران معکوس است. در این پوزیشن مطالبق شکل زیر زن به شکل معکوس روی مرد نشسته و دخول با حرکات و تحت کنترل زن انجام می گیرد. این پوزیشن به سه صورت می تواند انجام شود :

  1. زن روی کف پا می نشیند و با حرکت بالا و پایین خود دخول انجام می شود.
  2. زن روی پاشنه پا می نشیند و در حالیکه دست ها را رو به عقب تکیه داده با حرکت بالا و پایین خود دخول را انجام می دهد.
  3. زن زانوی خود را روی زمین گذاشته و رو به جلو خم می شود. عمل دخول با حرکت بدن زن به سمت جلو و عقب و در راستای بدن مرد خواهد بود.پوزیشن دختر سوارکار برای تحریک نقطه جی
جمع بندی

هر چند هنوز در مورد وجود یا عدم وجود نقطه جی (نقطه G)  در ناحیه واژن بین متخصصان اتفاق نظر نیست اما شواهد تجربی زیادی حاکی از تشخیص نقطه ای خاص در واژن دست کم برخی زنان است که از سایر نقاط دیواره داخلی مهبل حساس تر و تحریک پذیرتر است. پیدا کردن نقطه G (در صورت وجود) و یادگیری تحریک صحیح آن می تواند در ارتقا کیفیت رابطه جنسی زوجین بسیار موثر باشد. بهبود کیفیت رابطه زناشویی منجربه کاهش نارضایتی جنسی در بین زن و شوهرها شده و به استحکام پیوند خانواده کمک می کند.

بیشتر بخوانید..

کاندوم هوشمند چیست

8 فایده رابطه جنسی

پریود مردانه چیست

انواع کاندوم خاردار + فیلم آموزشی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *