بهداشت جنسی

اولین رابطه جنسی + فیلم

اولین رابطه جنسی

اولین رابطه جنسی مهمترین و حساس ترین رابطه جنسی به خصوص برای دختران است که حتی میتواند آینده زندگی جنسی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. بسته به اینکه از چه زاویه ای این موضوع مورد بررسی قرار گیرد، دیدگاه های متفاوتی درباره آن مطرح میشود. مسلما نقطه نظر روحانیون مذهبي با دست اندرکاران و متخصصان حوزه سلامت اجتماعي در این رابطه تفاوت های ساختاری دارد! در اين مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به مهمترین سوالات متداول در این زمینه پاسخ دهیم.

حفظ سلامتی اولویت اول

 آنچه در ارتباط با اولین رابطه جنسی به ذهن افراد میرسد ( به خصوص در کشورهای با فرهنگ سنتی و عمدتا اسلامی )، موضوع بکارت است. این در حالیست که امروزه مهمترین مساله در یک رابطه جنسی پرهیز از روابط جنسی پر خطر است. با توجه به شیوع گسترده بیماری های جنسی همچون ایدز، سیفلیس، سوزاک و… حفظ سلامتی در درجه اول اهمیت قرار دارد. همچنین به دلیل برخی ملاحظات ( مثل متهم شدن به بی اعتمادی در رابطه! )ممکن است افراد برای صحبت کردن با شریک جنسی خود در این زمینه تردید کنند.

استفاده از کاندوم در اولین رابطه جنسی

استفاده درست از کاندوم‌ مردانه یا کاندوم زنانه حیاتی ترین قسمت در یک رابطه جنسی کم خطر است. سوالی که برای برخی در این زمینه وجود دارد این است که در صورت استفاده از قرص ها یا سایر روش های ضد بارداری آیا باز هم استفاده از کاندوم ضروریست؟ جواب روشن است! کارکرد قرص‌های ضد بارداری صرفا جلوگیری از بارداری بوده و به هیچ وجه در پیشگیری از بیماری‌های آمیزشی موثر نیست. در حالیکه اگر شما از کاندوم به درستی استفاده کنید،  نه تنها در پیشگیری از بارداری ناخواسته میتوانید روی آن حساب کنید، بلکه با اطمینان خاطر از عدم ابتلا به بیماری های مقاربتی میتوانید از رابطه جنسی خود لذت ببرید! بنابراین از اینکه در اولین رابطه جنسی موضوع استفاده از کاندوم را مطرح کنید نباید خجالت بکشید. باید بتوانید در این مورد به راحتی صحبت کرده و خواسته خود را با اعتماد به نفس بیان کنید. بهترین روش در این زمینه حدس زدن بهانه جویی های مختلف و آماده کردن جواب برای آنهاست!

استفاده از کاندوم در رابطه جنسی

برای پاسخ به این سوال ها آماده باشید!

اگر  درخواست از شما این باشد :

” اگه واقعا همو دوست داریم باید در عمل نشون بدیم، پس به من اعتماد کن “

پاسخ شما

” دقیقا به این دلیل که خیلی به هم علاقه داریم باید مراقب هم باشیم تا ناخواسته دچار مشکل نشویم! “

اگر  درخواست از شما این باشد :

” من دوست ندارم از کاندوم در رابطه جنسی استفاده کنم! “.

پاسخ شما

 ” به نظرم بهتره اول راجع به انواع کاندوم بیشتر بدونی و بعد کاندوم متناسب با شرایط خودتو انتخاب کنی “.

به یاد داشته باشید استفاده از کاندوم فقط نیاز به تمرین و عادت دارد و  به مرور زمان به قدری طبیعی می شود که شریک جنسی شما آن را بخشی از رابطه جنسی میبیند!

اگر به شما گفته شد :

” با استفاده از کاندوم حس واقعی رابطه جنسی رو ندارم ! “

پاسخ شما

” اگر از کاندوم استفاده نکنیم، منم نمیتوم با خیال راحت از این رابطه لذت ببرم ! “

اگر  به شما گفته شد :

” از اینکه من به بیماری مقاربتی مبتلا باشم نگرانی؟ خیالت راحت. من هیچ بیماری ندارم. نگران نباش! “

پاسخ شما

” مطمئن باش من به تو اعتماد دارم ولی بعضی وقت ها افراد ممکن مریض باشن ولی خودشون بی خبر باشن! نباید ریسک کرد!

و نهایتا اگر این بهانه را پیش کشید که ” من اصلا تا حالا از کاندوم استفاده نکردم و بلد نیستم! ” بگوید “اصلا نگران نباش. همینجا با هم تمرین میکنیم! “

بنابراین به یاد داشته باشید که استفاده از کاندوم در رابطه جنسی نشانه احترام و اعتماد است نه بی اعتمادی. موارد زیادی از بارداری های ناخواسته وجود دارد که با استفاده از کاندوم قابل پیشگیری بود. همچنین زوج‌هاي تازه‌اي که صرفا به دلیل اعتماد به شریک جنسی خود از کاندوم استفاده نکرده و به بيماري‌هاي مقاربتي مبتلا شدند كم نيستند.

رضایت از رابطه جنسی

اولین رابطه جنسی کی و با کی؟

زمان اولین رابطه جنسی و نیز فردی که تمایل دارید برای اولین تجربه جنسی خود انتخاب کنید بسیار مهم است. درمورد سن مناسب برای اولین ارتباط جنسی باید گفت که معیار ثابتی در این خصوص وجود ندارد. عواملی مثل جنسیت، سن ازدواج مرسوم در جامعه، ارزش های شخصی و خانوادگی، فشار دوستان و همسالان و… در این زمینه تاثیر گذارند.

سن مناسب

آنچه که در رابطه جنسی پیش از ازدواج ( در کشورهایی که افراد با محدودیت هایی در مسائل جنسی مواجهند ) یا پیش از رسیدن به سن قانونی ( در کشورهای آزاد ) باید مورد توجه جدی واقع شود مراقبت از خود در برابر خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی است. در درجه دوم باید مراقب باشید موجب آسیب جسمی یا روحی شریک جنسی خود نشوید. حتما از ابزار لازم برای مقابله با بارداری ناخواسته کمک بگیرید و نهایتا این آمادگی را داشته باشید که مسولیت آن را بپذیرید. برای مثال اگر در جامعه ای زندگی میکنید که حفظ پرده بکارت تا پیش از شب زفاف ارزش محسوب میشود، رابطه جنسی قبل از ازدواج ممکن است برای شما عواقب نامطلوبی مثل احساس گناه و سرخوردگی و یا تحقیر از جانب همسر بعد از ازدواج را به همراه داشته باشد.

شرایط مناسب

پژوهش ها نشان میدهد نگرش و رویکرد افراد به رابطه جنسی در آینده، به شکل قابل توجهی تحت تاثیر اولین تجربه جنسی آنها قرار دارد! بنابراین این مساله که با چه کسی و در چه شرایطی اولین ارتباط جنسی خود را تجربه می‌کنید در زندگی جنسی شما در آینده بسیار تاثیرگذار است. در اینجا منظور از شرایط این است که مثلا رابطه عاشقانه بوده یا موقت وگذرا، با میل و رغبت بوده یا مجبور شدید ( رابطه جنسی علیرغم میل شما بوده و صرفا به دلیل ناتوانی در نه گفتن وارد آن شدید )، آیا به لحاظ روحی و جسمی احساس آمادگی داشتید یا نه و… . جالب است بدانید طبق مطالعات انجام شده اولین رابطه های جنسی افراد منطبق با انتظاراتشان نبوده است! این مساله به خصوص در خانمها بیشتر گزارش شده است.

اولین رابطه جنسی در شب عروسی

در برخی فرهنگ ها ( عمدتا کشورهای اسلامی و خاورمیانه )، تجربه اولین رابطه جنسی به شب عروسی یا به اصطلاح شب زفاف موکول میشود. بعد از یک روز طولانی و در حالیکه انرژی برای عروس و داماد باقی نمانده تازه به مرحله ای میرسند که باید برای  اولین رابطه جنسی آماده شوند! انتظار پشت در اتاق خواب برای گرفتن دستمال آغشته به خون هنوز هم در بعضی مناطق رایج است ( بسته به نوع پرده بکارت ممکن است خونریزی مشاهده نشود! ). در چنین شرایطی ممکن است داماد به دلایل مختلف از جمله خستگی نتواند نعوظ کامل داشته و یا حتی به دلیل هیجان ناشی از اولین رابطه جنسی دچار انزال زودرس شود. همچنین در صورتی که عروس آمادگی‌ روانی لازم برای رابطه را نداشته باشد، ممکن است تجربه اولین رابطه جنسی برای او با درد و انقباضات شدید همراه باشد. در این شرایط احتمالا دخول سخت و یا حتی ناممکن میشود! این مساله به اندازه ای مهم است که برخی زوج‌ها اذعان کرده اند که ماه ها بعد از ازدواج نتوانسته بودند دخول مهبلی داشته باشند! قطعا در این شرایط، زوجین فشار روانی زیادی را تحمل خواهند کرد.

اولین رابطه جنسی

آمادگی جسمی و روانی برای اولین رابطه جنسی

برای شروع اولین رابطه جنسی عجله نکنید و به شریک جنسی خود فرصت دهید تا در کمال آرامش و به دور از هیجان برای برقرای رابطه آماده شود. برای بهبود کیفیت اولین ارتباط جنسی بهتر است برنامه ریزی کنید!  یک پیشنوازی با کیفیت را در دستور کار قرار داده و با نوازش و ماساژ جنسی سراسر نقاط بدن شریک جنسی خود، او را به هیجان آورید. ضمنا استفاده از ژل روان کننده را برای اولین تجربه جنسی فراموش نکنید!

در پایان دوباره تاکید میشود که زمان و شرایط اولین ارتباط جنسی، نقش پر رنگی در شکل گیری دیدگاه کلی افراد نسبت به روابط جنسی در آینده داشته و این موضوع اهمیت دقت در زمانبندی و انتخاب اولین شریک جنسی را نشان میدهد.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میشود :

عوارض استفاده از کاندوم خاردار درشت

انواع قرص تاخیری و عوارض آنها

انواع کاندوم خاردار + فیلم آموزشی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *