کاندوم ، بایدها و نبایدها

کاندوم مردانه و چند نکته

خرید اینترنتی کاندوم مردانه

کاندوم یک پوشش کشسان است که به عنوان یک مانع فیزیکی از تماس مستقیم آلت تناسلی مردانه با دستگاه تناسلی شریک جنسی او و ورود اسپرم به واژن زن جلوگیری میکند. به عبارت دیگر کاربرد کاندوم پیش‌گیری از بارداری ناخواسته و همچنین جلوگیری از انتقال بیماری‌های آمیزشی است. این پوشش که هنگام رابطه جنسی وارد مقعد یا واژن شریک جنسی میشود معمولا از جنس لاتکس ساخته میشود. همچنین در بعضی از مدل های کاندوم برای افزایش اطمینان در پیشگیری از بارداری، مایع اسپرم‌کُش به سطح آن افزوده میشود. غیر از مدل مردانه، کاندوم زنانه هم در بازار وجود دارد که از نظر کاربرد یکسان ولی به لحاظ ظاهر اندکی با نوع مردانه آن متفاوت است. در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی نکاتی پیرامون کاندوم مردانه بپردازیم.

مزایای استفاده از کاندوم

 • کاندوم مانع از بروز بیماری‌های مقاربتی مثل : سیفلیس٬ سوزاک٬ ایدز٬ هپاتیت، کلامیدیا و … میشود.
 • در مردانی که به دلیل تحریک پذیری زیاد از انزال زودرس (Premature Ejaculation) رنج میبرند، استفاده از کاندوم مردانه کاملا موثر است. در واقع کاندوم با کاهش تحریک‌پذیری و حساسیت سر الت، موجب تاخیر در انزال و حفظ نعوظ میشود.
 • در برخی موارد واژن نسبت به ترشحات مردانه حساسیت نشان میدهد. در این گونه موارد، استفاده از کاندوم روش مناسبی است..
 • هر دو نوع کاندوم مردانه و زنانه برای آقایان و بانوان در هر سنی قابل استفاده است.
 • کاندوم مردانه ارزان بوده و همچنین دسترسی به آن آسان است.

کاندوم مردانه

بایدها و نبایدها در استفاده از کاندوم

 • باید مواد روان کننده یا لوبریکنت هایی که در کنار کاندوم مورد استفاده قرار میگیرد بر پایه آب (Water based) باشد نه بر پایه روغن(Oil based) ، در غیر این صورت به لاتکس کاندوم آسیب میرسد و احتمال پارگی کاندوم هست!
 • باید استفاده از کاندوم مردانه قبل از شروع مقاربت آغاز شود زیرا ممکن است ترشحاتی که مردان قبل از انزال کامل دارند، آلوده باشد و منجربه سرایت بیماری گردد.
 • احتمال وجود اسپرم در ترشحات پیش از انزال وجود دارد. بنابراین باید برای کاهش احتمال حاملگی ناخواسته، از تماس با ترشحات قبل از انزال کامل جلوگیری کرد. پس قبل از شروع مقاربت کاندوم بپوشید.
 •  باید کاندوم دور از حرارت ٬ رطوبت و نور مستقیم  آفتاب و نگهداری شود، در غیر اینصورت لاتکس کاندوم خاصیت خودش را از دست داده و احتمال پارگی زیاد است.
 • نباید از هر کاندوم بیشتر از یکبار استفاده کرد. تحت هر شرایطی از مصرف مجدد کاندوم خودداری کنید.
 • نباید از کاندوم های تاریخ مصرف گذشته و یا کاندوم هایی که چسبناک و شکننده شدن استفاده کرد.
 • فرقی نمیکند از کاندوم مردانه استفاده میکنید یا از کاندوم زنانه. بعد از استفاده، کاندوم مصرف شده را لای کاغذ یا دستمال کاغذی پیچیده و بعد دور بندازید.خرید کاندوم مردانه

چند نکته در ارتباط با کاندوم زنانه

کاندوم زنانه شبیه یک غلاف از جنس پلی اورتان است که حلقه های قابل انعطاف در دو انتهای آن تعبیه شده. اثر کاندوم زنانه در جلوگیری از انتقال بیماری های مقاربتی در مقایسه با کاندوم مردانه کمی کمتر است، احتمال جابجایی و لیز خوردنش از کاندوم مردانه کمتر است، اما متاسفانه شانس حاملگی از کاندوم مردانه اندکی بیشتر است. معمولا استفاده از کاندوم زنانه در مقایسه با نوع مردانه آن اندکی وقت گیر تر و پیچیده تر است و اغلب زوجین استفاده از کاندوم مردانه را ترجیح میدهند.

پاره شدن کاندوم مردانه 

مطالعات نشان میدهد چه از کاندوم مردانه و چه از کاندوم زنانه استفاده شود، احتمال پارگی کمتر از %1 است اما درصورت وقوع به سرعت باید کاندوم جدیدی جایگزین شود. در صورت خارج شدن کاندوم حین مقاربت نیز باید فوراً آمیزش را متوقف کرده و از کاندوم جدیدی استفاده کنید. در این موارد چون احتمال حاملگی ناخواسته وجود دارد، باید روش های اورژانسی پیشگیری از بارداری در دسترس باشد.

جمع بندی

در پایان باید گفت فرق چندانی نمیکند که از کاندوم مردانه استفاده کنید یا از کاندوم زنانه آنچه مهم است این است که با استفاده از کاندوم، برای خود و شریک جنسی خود امکان یک رابطه ایمن و بی خطر را فراهم کنید. به یاد داشته باشید بیماری های مقاربتی مثل ایدز اگرچه بسیار مهلک و خطرناک است اما تنها با استفاده از کاندوم به راحتی قابل پیشگیری میباشد.

بیشتر بخوانید…

5 نشانه قطعی ارضا شدن زن در رابطه جنسی

سندروم برانگیختگی هفت ساله زناشویی چیست؟

10 خوراکی برای افزایش میل جنسی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *