بهداشت جنسی

ارضا نشدن مرد در رابطه جنسی

مشکل ارضا نشدن مردان

ارضای جنسی از مهم‌ترین نیازهای مردان است و اگر به درستی رخ ندهد منجربه آسیب‌های جدی به رابطه زناشویی خواهد شد. حتی برخی سکس تراپیست ها بر این باورند که ارضا نشدن در رابطه جنسی نسبت به محرومیت مطلق از رابطه جنسی دارای عوارض بیشتری است. استرس و اضطراب یکی از دلایل اصلی ارضا نشدن مردان در یک رابطه جنسی است. در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی عوامل موثر در این مساله و پیامدهای آن بپردازیم.

علل ارضا نشدن مردان

ارضا نشدن مرد در یک رابطه جنسی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در صورتی که با این مشکل مواجه هستید ابتدا لازم است علت را پیدا کنید تا با بر طرف کردن آن به بهبود شرایط خود کمک کنید. در ادامه به بررسی دلایل اصلی بروز این مشکل می پردازیم.

خودارضایی

یکی از دلایل ارضا نشدن مردان خود ارضایی است که باعث می شود فرد به همان حالتی که خود ارضایی می کند عادت کند و در این شرایط صرفا در همان شرایط ارضا خواهد شد. همچنین همسر مرد مبتلا به خود ارضایی به دلیل بی اطلاعی از نیازهای جنسی شوهرش نمی‌تواند رضایت جنسی او را تامین کند.

استرس و فشار روانی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در ارضا نشدن مردان، استرس و فشارهای روانی است. باورهای جنسی نادرست درباره رابطه جنسی ، عصبانی و خشمگین بودن مرد، وجود مشکلات مالی و… می تواند منجربه مشکلات نعوظ و عدم رضایت جنسی ‌شود. در صورتی که به تنهایی نمی توانید از پس استرس و اضطراب خود بر آیید بهتر است از مشاوره در این زمینه کمک بگیرید.

ارضا نشدن

مشکلات جسمی م مصرف دارو

استفاده از برخی داروها و همچنین مصرف مواد مخدر می تواند باعث به تاخیر افتادن و یا حتی عدم ارضای جنسی مردان شود. از طرف دیگر ابتلا به بیماری‌های جنسی منجربه ایجاد مشکل در گیرنده‌های آلت مردانه شده و باعث بروز اختلال در تحریک، نعوظ و انزال می‌شود.

عوارض ارضا نشدن مردان

نارضایتی جنسی در زنان و مردان منجربه مشکلات جسمی و روانی شده و می تواند پایه های زندگی زناشویی را سست کند. به همین جهت زوجین باید نسبت به این مساله حساس باشند. دلزدگی زناشویی یکی از مهم‌ترین عواقب ارضا نشدن در رابطه جنسی است. در ادامه به بررسی برخی از عوارض ارضا نشدن مردان می پردازیم.

سرطان پرستات

وقتی که تحریک جنسی رخ می دهد ، خون در مجاری ادرار و بیضه متراکم می‌شود. در صورتی که انزال رخ ندهد یا به طور ناقص باشد و تمام منی از بدن مرد خارج نگردد، این تراکم خون و منی، منجربه ورم بیضه و صدمه دیدن غده پروستات شده که احتمال سرطان پروستات را افزایش می‌دهد.

آسیب روحی و روانی

در یک رابطه جنسی سالم وقتی تحریک جسمی و روانی زن و مرد به اوج می‌رسد، در هنگام ارگاسم ، نوعی تخلیه روانی رخ می دهد. هدف این تخلیه روانی کاهش استرس و تنش‌ در بدن است و اگر انزال رخ ندهد یا ناقص رخ دهد، سیستم عصبی با مشکل روبرو خواهد شد. در صورتی که این مساله دائما تکرار شود می‌تواند حتی به ناتوانی جنسی منجر شود. متنفر شدن مرد از همسرش، افسردگی، اضطراب فراگیر و پرخاش گری معمول ترین مشکلات روانی حاصل از عدم ارضا در مردان است.

آسیب دیدن رابطه

قطعا ارضا نشدن هر یک از زوجین در رابطه جنسی می تواند رابطه زناشویی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. اگر زوجین در رابطه خود به ارگاسم نرسند، به مرور کم طاقت شده و حساس می شوند. همین مساله می‌تواند باعث نارضایتی و عصبی شدن آن ها گردد و اگر به آن توجه نشود، مشکلات حادی را به دنبال دارد. معاشقه و عشق بازی در حین رابطه می‌تواند تا حدی از بار منفی موضوع بکاهد.

کم شدن مقاومت در برابر بیماری‌ها

رابطه جنسی سالم همراه با رضایت جنسی سیستم ایمنی را تقویت کرده و  بدن را در  برابر بیماری‌ها ایمن تر می کند. پژوهش ها نشان داده سطح ایمونوگلوبین A در بدن زوج هایی که یک تا دو بار در هفته رابطه جنسی کامل دارند، تا 30 درصد بیشتر از زوج هایی است که به ندرت رابطه دارند یا اصلا ندارند.

افزایش ایمنی بدن با ارضا شدن

افزایش احتمال اختلال نعوظ

یک مرد در صورت کم بودن رابطه جنسی و ارضا نشدن به مرور زمان دچار مشکلات نعوظ می شود. در حقیقت آلت تناسلی یک ماهیچه است و برای حفظ قدرت باید تقویت شود. رابطه جنسی، تمرین این ماهیچه است و در صورتی که صحیح و کامل رخ  ندهد ممکن است به اختلال نعوظ منجر شود.

درمان ارضا نشدن مرد

همانطور که پیش تر گفته شد قبل از هر چیز باید دلیل ارضا نشدن مشخص شود. مشکلات مرتبط با بیماری‌هایی مثل ام اس و دیابت باید به شکل تخصصی مورد درمان‌ قرار گیرند. با این وجود در بسیاری موارد منشأ اختلالات جنسی مربوط به اعصاب و روان است و مشکل جسمی وجود ندارد. بنابراین در گام نخست لازم است با با یک سکس تراپیست مشورت نمایید تا ریشه مساله معلوم شود. همچنین در صورتی که استرس و اضطراب علت مشکل باشد، برای درمان می توانید از مشاور و روانشناس و یا روان پزشک کمک بگیرید. این جلسات روان درمانی که  اغلب توام با رفتار درمانی است کمک می‌کند بر استرس و فشارهای روانی غلبه کرده و زندگی جنسی خود را غنی تر کنید.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *