اخبار مسترکاندوم

کاهش میل جنسی و زندگی مدرن

فناوری و کاهش میل جنسی

امروزه با گسترش رورافزون فناوری ، زندگی مردم بیش از پیش تحت تاثیر قرار گرفته و آثار زندگی مدرن در روابط انسان ها نیز مشهود است. یکی از این موارد که اخیرا مورد توجه دانشمندان قرار گرفته بروز نشانه های مبنی بر کاهش تمایلات جنسی در بین افراد جامعه است. بر اساس تحقیقاتی که در بریتانیا انجام شده دو عامل اصلی در این زمینه نگرانی های مالی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است که تاثیر نامطلوبی بر رابطه جنسی زوجین داشته است. در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی تقش تکنولوژی در کاهش میل جنسی افراد بپردازیم.

بر اساس یک نظر سنجی که بین حدود ۱۵ هزار بریتانیایی که در سنین  26 سال تا ۴۴ سال بودند نشان می‌دهد که این افراد در ماه کمتر از پنج بار رابطه جنسی دارند. این در حالیست که در نظرسنجی‌های گذشته که  بین  سالهای ۹۰ تا ۹۱ و ۹۹ تا ۲۰۰۰ انجام شده بود ، مردان و زنان بریتانیایی به طور متوسط بیش از  شش رابطه جنسی را در طول یکماه تجربه می کردند. متاسفانه افراد از موبایل و تبلت حتی‌ در رختخواب هم استفاده می کنند. سر زدن به فیس بوک و توئیتر  و جواب دادن به ایمیل‌ها زمانی که مختص استراحت و آرامش فکری و یا گرم شدن میل جنسی است به امری عادی بدل شده است. براساس این پژوهش نقش زندگی مدرن در کاهش میل جنسی افراد غیر قابل انکار است هرچند باید به این موضوع هم اشاره کرد که مردم نگران کار و معیشت خود هستند و ظاهرا این مساله هم بر روی کاهش میل جنسی بی تاثیر نیست.

این نظر سنجی  هر۱۰ سال یک بار انجام می‌شود و در نتیجه نهایی آن تصریح شده است که سن افرادی که به رابطه جنسی دارند علاقه دارند کمتر شده است.

کاهش میل جنسی و زندگی مدرن

همچنین این مطالعه نشان می‌دهد :

  • از هر شش  مورد بارداری یک مورد ناخواسته است.
  • تقریبا 50 درصد از افراد مورد بررسی اذعان کردند که در روابط جنسی خود دچار مشکل هستند، اما فقط ۱۰ درصد از آنان نگران  کیفیت روابط جنسی خود هستند
  • بی علاقگی به رابطه جنسی از  جمله شایع‌ترین مشکلات است. کاهش میل جنسی به طور نگران کننده ای جدی است. ۱۵ درصد از مردان میل جنسی ندارند.
  • زنان زیر ۴۴ سال در طول زندگی خود به طور متوسط رابطه جنسی با ۷.۷ شریک جنسی را تجربه کرده بودند در حالیکه تعداد شرکا جنسی مردان در همین میانگین سنی حدود ۱۱.۷ بوده است.
  • ۳.۶ درصد از مردان در طی 5 سال گذشته برای رابطه جنسی پول پرداخته‌ بودند، اما در مورد زنان این مسئله به ندرت اتفاق افتاده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *