دانستنی های جنسی

بازگرداندن جذابیت جنسی از دست رفته

یکی از ترسناک ترین احساسات دنیا برای زوج هایی که با عشق ازدواج کرده اند این است که یک روز صبح از خواب بیدار شوند و در حالی که به همسر خود نگاه کنند متوجه شوند که او دیگر جذابیت جنسی گذشته را ندارد . در واقع اگرچه ممکن است که بعد از سال ها زندگی مشترک کشش جنسی بین زوجین کم رنگ شود ولی امکان افزایش میل جنسی زن و شوهر نسبت به یکدیگر نیز وجود دارد، هرچند در یک رابطه سالم و موفق می‌توان مانع از کمرنگ شدن این جاذبه جنسی شد. در این نوشتار از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی این مساله بپردازیم.

کمرنگ شدن جذابیت در گذر زمان

گرچه کاهش جذابیت جنسی بین زوجین موضوعی رایج است ولی به این معنی نیست که طبیعی است. این مساله به این بستگی دارد که چگونه در دوران ازدواج از رابطه و زندگی زناشویی  خود مراقبت کنید. دلیل ناپدید شدن کشش جنسی بین زن و شوهر این است که رابطه آن ها موفق نبوده است. زمانیکه دو نفر از نظر جسمی، احساسی، عاطفی، فکری و معنوی با هم همخوان نباشند، طبیعی خواهد بود که به لحاظ جنسی نیز تطابق نداشته باشند. در این شرایط، بازگرداندن میل جنسی درست مثل روزهای ابتدایی ازدواج مستلزم توجه زن و شوهر است.

میل جنسی در زندگی زناشویی یک شبه سرد نمی‌شود. از بین رفتن شور و حرارت جنسی نتیجه مدت ها کتمان، انکار، نادیده گرفتن و قرار ندادن زندگی زناشویی به عنوان اولویت اول زندگی است. همچنین مطالبه نکردن خواسته‌ها و نیازها، رسیدگی نکردن به مسایل و مشکلات، روی هم شدن خشم‌ها و بلد نبودن روش ارتباطی درست جهت موفق شدن در عشق و ازدواج می تواند به زندگی جنسی زوجین آسیب وارد کند.

این الگوها و عادات ناسالم موجب می‌شود که رابطه زن و شوهر بعد از گذشت سال ها به سطح دو هم اتاقی تنزل کند. اما خبر خوب این است که در بیشتر موارد جذابیت جنسی هرگز از بین نمی‌رود بلکه زیر خروارها احساسات بیان نشده و عادت های بد و ناسالم دفن شده است و با تکنیک های افزایش میل جنسی قابل اصلاح است.

روابط جنسی

روابط جنسی آیینه درونی

روابط جنسی به واقع آیینه تمام نمایی از شرایط ماست. افکار، روحیات و آنچه درون ما می گذرد به خوبی خود را در رابطه جنسی نشان می‌دهد. میزان جذابیت جنسی افراد نیز در حقیقت فرکانس انرژی‌های جسمی، احساسی، عاطفی و معنوی زن و شوهر است. هرچقدر شباهت‌ بیشتری بین زوجین به لحاظ جسمی و احساسی و.. وجود داشته باشد، فرکانس رابطه‌ بیشتر و در نتیجه جذابیت جنسی که بین خود حس می‌کنند شدیدتر خواهد بود.

اما هنگامی که هر یک از زوجین در دو جهت متفاوت رشد می‌کنند و از یکدیگر فاصله می‌گیرند، درک متقابل بین آن ها به میزان چشمگیری کاهش می‌یابد. این زمانی است که جاذبه جنسی نیز ناپدید می شود. در صورتی که رابطه شما و همسرتان فرکانس پایینی دارد، این مساله به تدریج خود را در روابط جنسی نشان خواهد داد.

بازگرداندن جذابیت جنسی از دست رفته

اگر زن و شوهر تصمیم بگیرند برای بهبود روابط جنسی خود کاری کنند و عشق و حرارت سرد شده را به زندگی خود بازگردانند، با آموختن مهارت های لازم و ضروری و تلاش فعالانه در این زمینه، حفظ جذابیت و بازگرداندن میل جنسی مکرنگ شده امکان پذیر است.

بنشینید و دستان همسرتان را در دست گرفته و با او درباره اینکه چقدر دلتان برای روابط جنسی و عاطفی که در گذشته داشتید تنگ شده است. سپس بدون هرگونه سرزنش به او بگویید که دوست دارید در کنار یکدیگر برای بهبود رابطه کار کنید تا آن را از یک دوستی خواهر و برادری به رابطه ای هیجان انگیز مبدل کنید.

با کار و تلاش و آموزش مناسب می توان شور و حرارت از دست رفته را بازگرداند و حتی به عشق و صمیمیت بیشتر از گذشته نیز دست یافت.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *