دانستنی های جنسی

رابطه جنسی در دوران عقد

رابطه جنسی در عقد

اگرچه فاصله زمانی بین عقد و عروسی یا آنچه به دوران عقد مشهور است بسیار دوران شیرین و خاطره انگیزی است ولی بعضا ممکن است زوجین در این دوران درگیر مسائل پیچیده ای شوند. یکی از موضوعات اصلی که ریشه اولیه بروز اختلاف و دلخوری در این دوران است، رابطه جنسی و مسائل مربوط به آن است. مسلما بعد از عقد شرعی، زن و شوهر تقریبا هیچگونه محدودیتی در روابط زناشویی با یکدیگر ندارند، اما به دلیل برخی ملاحظات که عمدتا به نگرش خانواده و اجتماع مربوط است، با محدودیت هایی مواجه هستند. در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی رابطه جنسی در دوران عقد بپردازیم.

 درخواست رابطه جنسی در دوران عقد

به طور کلی رابطه جنسی یک رابطه دوطرفه است و هر کدام از زوجین حق دارد که با میل و رغبت وارد آن شده و از آن لذت کافی را ببرد. مسلما ارتباط جنسی در دوران عقد هم از این قاعده مستثنی نیست. زن یا شوهر در صورت نیاز به برقرای رابطه، باید این تمایل را با همسر خود در میان بگذارند. نکته مهم در این بین نحوه بیان این خواسته است. این مساله به خصوص در دوران عقد اهمیت ویژه ای دارد. همچنین در صورت نپذیرفتن این درخواست از سوی همسر لازم است واکنش شما معقول و منطقی باشد. از طرف دیگر هرچند در رابطه جنسی به هیچ وجه نباید اجبار وجود داشته باشد، اما زن یا شوهر برای سر باز زدن از بر قراری رابطه باید دلیل یا دلایل منطقی داشته باشد.

معمولا درخواست برای رابطه جنسی در دوران عقد از طرف شوهر مطرح میشود. پاسخ مثبت یا منفی زن به این تقاضا بستگی به نگرش او در مورد مسائلی مثل حقظ باکرگی تا پیش از عروسی یا ترس از بارداری ناخواسته دارد. گاهی هم برخی از سر ناچاری و به اکراه برای جلب رضایت همسر به ارتباط جنسی تن میدهند. به گفته روانشناسان حوزه زناشویی، در هر دو حالت ممکن است رنجش و دلزدگی هایی برای زن یا شوهر پیش بیاید. مثلا فردی که به اکراه تن به رابطه داده ممکن است در آینده از اینکه به نظرش احترام گذاشته نشده احساس بدی داشته باشد. همچنین فردی که با پاسخ منفی همسرش برای داشتن رابطه زناشویی مواجه شده، در آینده از بی توجهی همسرش به نیازهای طبیعی خود شکایت میکند.

رابطه جنسی در دوران عقد

دلایل امتناع از رابطه جنسی در دوران عقد

دلایل مختلفی برای عدم تمایل به ارتباط جنسی در دوران عقد وجود دارد. همانطور که گفته شد بعضی از این دلایل ریشه در ارزش های خانواده و جامعه داشته و برخی دیگر مربوط به نگرش و دیدگاه خود فرد است.

تاثیر فرهنگ و ارزشهای جامعه

در فرهنگ های سنتی، داشتن رابطه جنسی صرفا برای زوج هایی که مراسم عروسی خود را برگزار کرده و زندگی مشترک خود را زیر یک سقف با هم اغاز کرده اند مشروع شمرده میشود. در این فرهنگ ها، هر شکل دیگری از ارتباط زناشویی بر خلاف ارزشها است. این باعث میشود هر نوع رابطه بین زن و شوهر که خارج از چهارچوب تعریف شده اجتماع باشد، نکوهش شده و افراد دچار احساس گناه شوند و در نتیجه سعی در مخفی کردن رابطه خود نمایند!

در برخی موارد والدین به فرزندان خود، چه به صورت مستقیم چه به صورت ضمنی، عدم داشتن رابطه تا قبل از عروسی را یادآوری میکنند و عمدتا هم در این خصوص دلایل روشنی را بیان نمیکنند.

موضوع فرهنگی دیگری که در ابتدا هم به آن اشاره شد، ارزش دانستن حفظ پرده بکارت تا شب عروسی است. حتی امروزه هم در بسیاری از نقاط کمتر توسعه یافته به لحاظ فرهنگی، این ارزش حاکم بوده و افراد به نداشتن رابطه جنسی در دوران عقد برای حفظ بکارت تا شب عروسی تشویق میشوند.

حفظ بکارت در دوران عقد

تاثیر دلایل فردی

بسیاری از زن و شوهرها به دلیل ترس از حامله شدن در دوران عقد، از برقراری رابطه جنسی واژینال خودداری میکنند. جدا از قبح اجتماعی این مساله، باردار شدن قبل از عروسی میتواند برنامه و جهت زندگی افراد را دستخوش تغییرات جدی کند. عمدتا دلایل والدین برای جلوگیری از رابطه زناشویی فرزندانشان در این دوران هم به همین مساله بارداری مرتبط است.

دیدگاه نادرست برخی افراد نسبت به رابطه جنسی که آن را صرفا بعد حیوانی انسان دانسته و درخواست برای چنین رابطه ای در دوران عقد را بر خلاف عشق صادقانه و پاک قلمداد میکنند. برخی از زنان نیز ممکن است هر گونه تقاضا از طرف مرد برای بر قراری رابطه زناشویی پیش ازعروسی را نوعی گستاخی تلقی کنند!

در برخی موارد ممکن است دختر تحت تاثیر راهنمایی های خانواده خود تمایلی به رابطه جنسی در دوران عقد نداشته باشد. مبنای این راهنمایی ها این است که در صورتی که در این دوران امکان بر قراری رابطه زناشویی برای مرد فراهم گردد،انگیزه او کم شده و تلاشی برای مستقل شدن نخواهد کرد.

نگرانی از رابطه جنسی و بارداری در عقد

برای داشتن یا نداشتن رابطه جنسی در دوران عقد تصمیم بگیرید!

قطعا تصمیم به داشتن یا نداشتن رابطه جنسی در دوران عقد یک تصمیم شخصی بوده و زوجین خود باید در این خصوص تصمیم بگیرند. رابطه زناشویی بین زن و شوهر از نظر شرعی و قانونی مجاز بوده و حتی در روایات مذهبی از آن به عنوان عبادت یاد شده است. در ادامه به بررسی نکاتی میپردازیم که به شما در این تصمیم گیری کمک خواهد کرد.

بر هم خوردن ازدواج

بروز اختلاف بین زوجین یا حتی خانواده ها در دوران عقد امری متداول است! بنابرابن باید احتمال به هم خوردن ازدواج را در نظر بگیرید. بارداری ناخواسته در این شرایط میتواند دردسرهای جدی را برای شما رقم بزند. بنابراین قبل از تصمیم به بر قراری رابطه جنسی در دوران عقد، به این موضوع بسیار مهم خوب فکر کنید.

توجه داشته باشید در صورت بر قراری رابطه جنسی واژینال در دوران عقد و به دنبال آن به هم خوردن ازدواج، دختر و پسر هر دو آسیب خواهند دید. در این شرایط دختر به دلیل از دست دادن بکارت و پسر نیز به دلیل داشتن مسولیت قانونی در برداشتن پرده بکارت آسیب خواهند دید. پس اگر هنوز به دوام ازدواج خود مطمئن نیستید، از رابطه زناشویی واژینال در دوران عقد پرهیز کنید.

احتمال حاملگی ناخواسته

هیچکدام از روش های پیشگیری از بارداری صد در صد قطعی نیست. مثلا استفاده از کاندوم احتمال بارداری را تا %97 کاهش میدهد ولی بازهم %3 احتمال بارداری وجود دارد. پس در صورتی که فکر بچه دار شدن در دوران عقد برای شما یک کابوس است، بهتر است رابطه جنسی را بعد از عروسی موکول کنید.

حاملگی در عقد

در نظر گرفتن موقعیت مکانی

ممکن است اولین رابطه جنسی، یک تجربه رمانتیک و لذت بخش نباشد. در بیشتر موارد این رابطه توام با درد و خونریزی است. بنابراین بهتر است در مکان و زمانی اقدام به بر قراری اولین تجربه جنسی خود کنید که احساس امنیت و آرامش داشته باشید.

اشکال مختلف رابطه جنسی در دوران عقد

اگر تمایل دارید اولین دخول را به شب عروسی موکول کنید، میتوانید شکل های دیگر رابطه جنسی را در دوران عقد تجربه کنید. لذت جنسی بین زوجین اشکال مختلفی دارد مثل رابطه جنسی دهانی، رابطه جنسی لاپایی و… . این نوع روابط جنسی هم برای آنها لذت بخش است و هم عطش جنسی آنها را فروکش میکند.

یکی از انتخاب های غلط زوجین برای رابطه جنسی در دوران عقد، روی آوردن به رابطه مقعدی برای حفظ بکارت است. این نوع رابطه جنسی جدا از احتمال آسیب به بافت روده، به دلیل لذت نبردن زن از مقاربت، میتواند به بی میلی جنسی زن منجر شده و بر آینده روابط زناشویی تاثیر منفی گذارد.

پیشنهاد میشود این مقالات را هم بخوانید!

4 دلیل اصلی زود انزالی + روش های درمان موثر

6 عارضه ترک رابطه جنسی

انواع کاندوم خاردار + فیلم آموزشی

اسپری تاخیری بخرم یا ژل تاخیری


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *