روانشناسی جنسی

رابطه جنسی مجازی

رابطه جنسی مجازی

امروزه با پیشرفت فناوری و نفوذ روز افزون آن در زندگی مردم شاهد رواج اشکال جدیدی از رابطه بین افراد هستیم. رابطه جنسی اینترنتی یا به زبان ساده تر سکس چت از این دسته روابط جدید است که به شکل گسترده ای رواج پیدا کرده است. دلایل متفاوتی برای گرایش افراد به این نوع رابطه وجود دارد از تنوع طلبی گرفته تا عدم اعتماد به نفس افراد در بر قراری یک  ارتباط سالم رو در رو . حتی در برخی موارد استفاده از ابزارهای جنسی نیز مورد توجه طرفین قرار می گیرد. اما سوالی که اینجا پیش می آید این است که آیا افرادی که به این نوع از رابطه علاقه مند هستند از نوعی اختلال جنسی رنج می برند یا این مساله امری غیر طبیعی نیست. در ادامه این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی سکس چت بپردازیم.

سکس چت چیست؟

هر نوع ارتباطی که در آن افراد دور از هم تلاش کنند از طریق اینترنت و بستر فضای مجازی به تحریک و ارضای جنسی یکدیگر بپردازند رابطه جنسی مجازی یا سکس چت نامیده می شود. کیفیت این ارتباط می تواند به صورت تصویری ، صوتی و یا حتی متنی باشد. آنچه در این نوع رابطه مشهود است این است که افراد نمی توانند مستقیما موجب تحریک فرد مقابل شوند و فقط شرایط تهییج جنسی را برای هم فراهم می کنند. این بدان معناست که نهایتا افراد از طریق خودارضایی به ارگاسم می رسند که مسلما تبعات خودش را خواهد داشت. همچنین این نوع روابط نا متعارف می تواند زمینه را برای سایر ارتباطات نا هنجار مثل سکس ضربدری فراهم کند.سکس چت عاشقانه

اشکال مختلف سکس چت

همانطور که گفته شد دلایل مختلفی می تواند منجربه تمایل فرد برای داشتن رابطه جنسی مجازی باشد. در ادامه به این علل اشاره می شود :

دسته اول زوج هایی هستند که از یکدیگر دور هستند. ممکن است یک زوج به دلایل مختلف از جمله مسافرت همسر نتوانند برای مدت طولانی با هم رابطه داشته باشند. در این شرایط ممکن است تصمیم به داشتن یک سکس چت چندان غیر منطقی به نظر نرسد. هرچند در این موارد هم کیفیت و چگونگی این رابطه می تواند محل اختلاف باشد.

دسته دوم افرادی هستند که اساسا اعتماد به نفس پایینی دارند و به همین دلیل در دنیای واقعی روابط جنسی ندارند. در واقع فضای مجازی و ارتباط اینترنتی برای این افراد تنها راهی است که می توانند بدون استرس و نگرانی به نیاز جنسی خود پاسخ دهند.

دسته سوم افراد تنوع طلب هستند که علاوه بر داشتن رابطه جنسی در دنیای واقعی ، برای ارضای میل جنسی تنوع طلب خود با فرد دیگری وارد سکس چت می شوند. هرچند این دسته از افراد ممکن است بهانه های متعددی مثل عدم رضایت از زندگی زناشویی و..  را برای این کار خود عنوان کنند ، هیچکدام نمی تواند توجیه مناسبی برای این خیانت باشد.

دسته چهارم افرادی هستند که صرفا به قصد تفریح آن هم هر از چند گاهی رابطه جنسی مجازی را تجربه می کنند.

علل روی آوردن به سکس چت

در مورد زوج هایی که رابطه عاطفی از راه دور دارند یا به دلیل دوری موقت از همسر خود رابطه مجازی را امتحان می کنند، دور بودن و همزمان نیاز جنسی دلایل اصلی انتخاب این روش است. در واقع فرد فقط برای رفع نیاز جنسی با شریک عاطفی اش، اقدام به سکس چت می کند.

انواع سکس چت

در مورد اشخاصی که در زندگی حقیقی رابطه جنسی نداشته و فقط در فضای اینترنت به دنبال آن هستند ، باید گفت که عمدتا این عوامل در انتخاب این سبک زندگی جنسی خاص موثرند : ناتوانی و ضعف فرد در برقراری رابطه اجتماعی سالم ، نبود اعتماد به نفس کافی برای شروع یک رابطه ، ترس از نزدیک شدن به جنس مخالف و قرار گرفتن در یک رابطه ، محدودیت های محیط جامعه یا خانواده ای که فرد در آن زندگی می کند که دسترسی به جنس مخالف را سخت می کند و ناشناس ماندن در محیط مجازی که برای این دسته از افراد بسیار مهم است.

برخی افراد هم به دلیل تنوع طلب بودن در رابطه جنسی، ترس از پیامدهای خیانت در زندگی مشترک، نداشتن مسئولیت در این نوع روابط و عدم رضایت جنسی در رابطه فعلی به برقراری رابطه جنسی مجازی اقدام می کنند.

 آسیب های سکس چت

سکس چت به خودی خود پدیده ای خطرناک نیست . در واقع اینکه افراد با چه قصد و نیتی وارد این نوع روابط می شوند می تواند موضوع اصلی باشد. مثلا فردی که به علت فقدان عزت نفس و نداشتن باور به خود ، در دنیای واقعی از جنس مخالف دوری می‌کند درحالیکه در فضای مجازی به شدت به دنبال سکس چت می گردد  ، در واقع در حال بدتر کردن شرایط خود است . در حقیقت این افراد به جای اینکه به دنبال حل ریشه ای مشکلات خود باشند ، سعی دارند با توسل به راه حل های کوتاه مدت ، مشکلات خود را به طور موقت بر طرف نمایند. باید در نظر داشت که اعتیاد به این عمل و زیاده روی در آن درست مثل هر کار دیگری می تواند به شدت مخرب بوده و ممکن است فرد را از جریان عادی زندگی خارج ‌کند.

از طرف دیگر افرادی که از زندگی زناشویی خود رضایت کافی را ندارند و به دنبال جبران این کمبودها در فضای مجازی هستند باید توجه کنند که ممکن است وارد مسیری شوند که زندگی زناشویی آنها با تهدید جدی مواجه شود و چه بسا کنترل زندگی مشترک به طور کامل از دست آنها خارج شود.

علاوه بر این ، سکس چت می تواند بستری  جهت سو استفاده باشد. بسیاری از افراد با اعتماد به طرف مقابل خود ، عکس ها یا ویدیو های خصوصی خود را ارسال می کنند. این عکس ها یا فیلم ها می تواند در آینده به ابزاری جهت اخاذی تبدیل شده و نهایتا فرد را به منجلابی بکشاند که زندگی او را به کلی تباه کند. بنابراین رعایت حد و مرز منطقی و عقلایی در این روابط ضروری به نظر می رسد.

اثرات سکس چت

نتیجه گیری

روابط جنسی مجازی یا سکس چت از جمله تغییراتی است که تکنولوژی در زندگی امروز بشر به وجود آورده است ! افراد بدون اینکه با یکدیگر در تماس فیزیکی باشند صرفا در تلاش هستند که نیازهای جنسی یکدیگر را از طریق چت نوشتاری ، تماس صوتی و یا تماس ویدیویی ارضا کنند. ذات این رابطه به گونه ای است که احتمالا با خودارضایی همراه است.

بیشتر بخوانید..

کاندوم هوشمند در راه بازار

خطرات عدم استفاده از کاندوم

فواید رابطه جنسی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *