دانستنی های جنسی

تعداد و مدت زمان طبیعی رابطه جنسی چقدر است؟

رابطه جنسی

هر چند اهمیت برقراری رابطه زناشویی موفق از تعداد دفعات آن به مراتب بیشتر است ، اما همواره اینکه چه تعداد رابطه جنسی می تواند ایده آل باشد و سلامت رابطه را تضمین می کند پرسش بسیاری از زوجین است. طبق نظر متخصصان عدد ثابتی برای تعداد دفعات رابطه جنسی وجود ندارد و این عدد به شرایط فیزیکی و روحیات زن و شوهر بستگی دارد. با این وجود کارشناسان عقیده دارند در صورتی که بی میلی یا کم میلی جنسی در یکی از زوجین تشخیص داده شود لازم است برای بهبود رابطه از مشاوره جنسی کمک گرفته شود. در ادامه این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشید تا به بررسی این مقوله بپردازیم.

تعداد مطلوب رابطه زناشویی

وقتی از رابطه زناشویی صحبت می شود ، باید بدانیم که این رابطه می تواند یک معاشقه ساده بدون ارگاسم یا فعالیت جنسی همراه با اوج لذت جنسی برای یکی یا هر دو باشد.  به عنوان یک اصل کلی، اگر زوجین یا یکی از آنها ممنوعیت پزشکی نداشته باشد ، تعداد دفعات رابطه زناشویی محدودیت خاصی نداشته و نمی توان برای آن عدد و رقم تعیین کرد. اما در برخی موارد مانند رفتار جنسی وسواس گونه یا اعتیاد جنسی استثناء وجود دارد و باید به وسیله کارشناسان بررسی های لازم انجام شود.

همانطور که گفته شد باید در نظر داشت که تمایل به رابطه جنسی در افراد مختلف یکسان نیست و نمی توان با قطعیت اظهار داشت که چه تعداد رابطه جنسی در یک ماه نشانه نرمال بودن زوجین است. گاهی با زوج هایی مواجه می شویم که  برای درمان به کلینیک های سکس تراپی مراجعه می کنند چون تصور می کنند داشتن ماهی یک بار رابطه نشانه غیر طبیعی بودن است ! در حالیکه با بررسی های انجام گرفته مشخص می شود نه تنها دچار هیچ گونه اختلال عملکردی نیستند بلکه هر دو از زندگی جنسی و عاطفی خود رضایت کافی را نیز  دارند.

آیا رابطه زناشویی زیاد انرژی مردان را تخلیه می کند؟

جواب این پرسش خیر است ! در حقیقت یکی از دلایلی که موجب می شود برخی مردان نسبت به تعداد دفعات بیشتر رابطه زناشویی دچار تردید شوند وجود برخی باورهای غلط در مورد انرژی لازم برای فعالیت جنسی و احتمال ضعیف شدن بنیه آنهاست. به همین دلیل است که یکی از مواردی که مردان در کلینیک های سکس تراپی به دنبال آن هستند ، تجویز دارو یا مکمل های غذایی جهت تقویت توان جنسی خود یا همسرشان است. تبلیغات گسترده در مورد محصولاتی انزژی زا  هم به فراگیر شدن این باور غلط دامن زده است ، به ویژه در مورد مردان که رابطه جنسی  منجر به خروج مایعی از بدن  مرد می شود که از گذشته های دور به انرژی حیاتی شناخته می شده و این اعتقاد را اکه فعالیت های جنسی توان جسمی زیادی لازم دارد تقویت کرده است.

تعداد رابطه جنسی

برخلاف تصور عمومی ، رابطه جنسی آنچنان فعالیت سنگینی به حساب نمی آید. بر اساس مطالعات انجام شده مصرف انرژی در مراحل مختلف یک رابطه حدودا نیم ساعته بین 50 تا 150 کیلوکالری از یک رابطه آرام تا یک رابطه بسیار پر انزژی متغیر است هرچند عواملی مثل مدت رابطه و جثه افراد نیز باید در نظر گرفته شود. برای اینکه درک بهتری از این اعداد داشته باشید بهتر است بدانید یک فنجان بستنی وانیلی حدودا 300 کیلوکالری انرژی دارد که تقریبا معادل با انرژی مصرف شده در دو بار رابطه جنسی پر انرژی است.

حفظ سلامتی در گرو رابطه زناشویی

فعال بودن از نظر جنسی نه تنها ضرری ندارد بلکه با افزایش سن مهم تر نیز می شود. لازم است زوجین مخصوصا در سنین میانسالی با زنده و با طراوت نگه داشتن رابطه زناشویی ، کیفیت زندگی و سلامت روان خود را تضمین کنند. در واقع سلامت اندام جنسی چه در زنان و چه در مردان با فعالیت جنسی مستمر تضمین می شود.

مدت زمان بیشتر یا تعداد بیشتر؟

همانطور که برای یک رابطه جنسی موفق تعداد مشخصی تعیین نشده برای مدت زمان آن نیز زمان معینی وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که نباید فقط زمان بین دخول تا انزال در نظر گرفته شود چراکه نوازش و بوسه نیز بخشی از رابطه جنسی محسوب می شود. از طرف دیگر آنچه بیش از مدت زمان یک رابطه  اهمیت دارد میزان رضایت زن و شوهر از رابطه است. بنابراین ممکن است زوجی تمام روزهای هفته رابطه جنسی چند دقیق ای داشته باشند و هر دو از آن لذت ببرند و این مساله موجب رضایت جنسی آنها شود  و زوجی دیگر ماهی دو بار فعالیت جنسی یک ساعته داشته باشند و آنها نیز لذت ببرند و در عین حال هر دو مورد کاملا طبیعی است.

اهمیت کیفیت رابطه جنسی

تفاوت در امیال جنسی

در برخی موارد ممکن است یکی از زوجین تمایل زیادی به رابطه جنسی داشته باشد در حالیکه دیگری میل جنسی کمتری دارد. قبل از هر چیز زن و مردی که قصد ازدواج دارند بهتر است حتی الامکان در کنار یک مشاور جنسی در مورد بسیاری از مسائل از جمله دیدگاه خود درباره رابطه زناشویی و جایگاهی که در زندگی مشترک برای آن قائل هستند صحبت کنند. هر چند نیاز و میل جنسی افراد هیچگاه به طور کامل با هم همخوانی ندارد ، اما بهتر است افراد سرد مزاج با گرم مزاج ازدواج نکنند.

در صورتی که یکی از زوجین به لحاظ جنسی سرد و دیگری گرم باشد ، زن و شوهر لازم است به یک تعامل مشترک برسند. برای مثال هنوز بیشتر بانوان از اینکه برای شروع رابطه جنسی پیشقدم شوند شرم دارند و آن را درست نمی دانند در حالی که این دیدگاه درست نیست و حتی برخی مردان دوست دارند همسرشان به شکل غیر منتظره و ناگهانی شروع کننده باشد! در حقیقت این نوع تعاملات درباره سایر متغیرها مثل مدت زمان رابطه، مکان برقراری رابطه و حتی نوع رفتارهایی که در طول رابطه انجام می شود باید وجود داشته باشد. با استفاده درست از این متغیرها می توان با وجود گذشت سال ها از زندگی مشترک، از یکنواخت شدن و سردی رابطه جلوگیری کرد.

جمع بندی

برای تعداد دفعات و مدت زمان رابطه جنسی هیچ عدد و رقم مشخصی وجود ندارد و اصل بر این است که زوجین از رابطه زناشویی خود لذت برده و هر دو از آن راضی باشند خواه دو بار در ماه و یا هر روز به برقراری رابطه زناشویی اقدام کنند. همچنین کارشناسان حوزه زناشویی توصیه می کنند بهتر است زوجین قبل ازدواج نسبت به سرد مزاج یا گرم مزاج بودن یکدیگر آگاهی یابند.

بیشتر بخوانید..

ازدواج موقت و شرایط آن

افزایش میل جنسی بانوان

اختلال نعوظ در مردان


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *