روانشناسی جنسی

رابطه جنسی با حیوانات

دلایل رابطه جنسی با حیوانات

رابطه جنسی با حیوانات یکی از انواع انحرافات جنسی به حساب می آید. متاسفانه امروزه این نوع رابطه جنسی در دنیا در حال گسترش است و حتی در برخی کشورها کاملا قانونی هم شده‌است! جدا از آسیب‌های جسمی و آزار حیوانات، این موضوع سلامت روان افراد و نهایتا جامعه را نیز می تواند تهدید کند. در  ادامه با این نوشتار از مسترکاندوم همراه باشید تا به بررسی ابعاد مختلف رابطه جنسی با حیوانات و تاثیرات آن بر سلانت فرد بپردازیم.

اختلالات جنسی مربوط به حیوانات

رابطه جنسی با حیوانات شامل انحراف جنسی و اختلال جنسی می‌شود که به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

زوفیلیا یا حیوان خواهی

زوفیلیا (zoophilia)، یک نوع بیماری جنسی است که در آن فرد نسبت به حیوان در خود میل و گرایش جنسی حس می کند. این گرایش جنسی نسبت به حیوانات شامل فانتزی‌ها و تخیلات جنسی در برقراری رابطه با حیوانات است اما نکته مهم این است که تمام افرادی که از اختلال زوفیلیا  رنج می برند لزوما اقدام به برقراری رابطه جنسی نمی‌کنند.

بستیالیتی یا رابطه جنسی با حیوانات

به داشتن رابطه جنسی و آمیزش با حیوانات بستیالیتی گفته می‌شود. بر خلاف افراد مبتلا به زوفیلیا ، این دسته صرفا یک احساس و گرایش جنسی به حیوانات ندشته و در عمل مبادرت به آمیزش با حیوانات می کنند. تمام افرادی که اقدام به عمل جنسی با حیوانات می کنند در واقع در مرتبه اول مبتلا به زوفیلیا می باشند.

رابطه جنسی با حیوانات

تاریخچه رابطه جنسی با حیوانات

در تاریخ باستان، نقاشی‌ها وجود دارد که در آن رابطه جنسی با حیوانات به تصویر  کشیده شده است. برای مثال در یک نقاشی حکاکی شده روی دیوار غار مربوط به 8000 سال پیش از میلاد، مردی که مفعول یک حیوان است به تصویر کشیده شده. گفته می شود مصریان باستان در مراسم های مذهبی خود با بزها رابطه برقرار می‌کردند. در بعضی از معابد هند نیز تصاویری از این دست به چشم  می خورد.

معلوم  نیست این عمل در گذشته عادی بوده یا غیر عادی و زشت به حساب می آمده است ولی به نظر می‌رسد که جنبه‌های طنز و سرگرمی آن بیشتر  مورد توجه بوده است. بعضی هم معتقدند که این تصاویر  زاییده ذهن خالق اثر بوده و لزما واقعی نیست. در قرون وسطی مجرمین رابطه جنسی با حیوانات محکوم به سوزانده شدن و یا مرگ به وسیله حیوانات درنده می‌شدند. همچنین در همه ادیان الهی، این رابطه زشت شمرده شده و گناه محسوب می‌شود.

علل گرایش به رابطه جنسی با حیوانات

اما سوال اینجاست که چه عاملی افراد را به رابطه جنسی با حیوانات تحریک می کند؟ تحقیقات نشلن می دهد این مساله به مقدار زیادی مربوط به جذابیت بوی حیوانات برای فرد است ! در واقع این چواب افراد مبتلایی است که داوطلبانه در یک پژوهش آنلاین در ارتباط با زوفیلیا شرکت کردند. حدود 89 درصد از شرکت کنندگان اذعان کردند که رایحه‌ مطلوب شریک جنسی حیوانی برای آن‌ها جذاب و تحریک کننده است!

دلیل دیگر جذابیت زوفیلیا برای افراد این است که با این کار هنجارهای جامعه را نقض می‌کنند و این مساله شور و هیجان جنسی بیشتری برای آن ها به همراه دارد. از آنجایی که این افراد به دنبال تجربیات جنسی جدید هستند ، مواجه شدن با اندام جنسی متفاوت حیوانات برای آنها انگیزه و شور فراوانی ایجاد می کند.

از جمله سایر عواملی که منجربه تحریک افراد مبتلا به زوفیلیا به رابطه جنسی با حیوانات می شود، در دسترس نبودن شریک انسانی است. همچنین عدم رضایت جنسی در رابطه و یا تنوع طلبی را می‌توان دلایل دیگر این پدیده دانست. در برخی موارد هم صرفا حس کنجکاوی و تجربه لذت جنسی با حیوانات افراد را به سمت رابطه با حیوانات می‌کشاند. علل این مساله هر چه که باشد نوعی اختلال روانی و جنسی است و نیاز به درمان تخصصی دارد.

بیماری ناشی از رابطه جنسی با حیوانات

خطر بزرگ

برقراری روابط جنسی با حیوانات، باعث انتقال عفونت‌هایی از حیوان به انسان‌ می شود که به زونوز معروف است. بعضی از این عفونت‌ها از تماس عادی با حیوانات و بعضی نیز از از طریق مایع منی و مایعات واژینال، ادرار، بزاق، مدفوع و خون حیوانات انتقال می‌یابد. همچنین ممکن است با عفونت‌های ناشناخته‌ای روبرو شویم که علم پزشکی برای مقابله با آن هنوز آمادگی کافی را کسب نکرده است.

متاسفانه مطالعات نشان می دهد علیرغم جو مذهبی حاکم بر روابط مردم در کشورهای خاورمیانه ، ارتباط با حیوانات اهلی مثل گوسفند ، گاو و.. شایع است. این موضوع ، می‌تواند باعث آلودگی گوشت و محصولات لبنی این حیوانات شده و بیماری‌های غیر قابل درمانی را به وجود بیاورد.

درآمد زایی

امروزه در بعضی کشورهای جهان، رابطه جنسی با حیوانات به عنوان یک صنعت رو به گسترش است. وجود فاحشه خانه‌های زیرزمینی که در آن حیوانات برای دادن خدمات جنسی به افراد مبتلا به زوفیلیا تربیت می شوند ، مناظری وحشتناکی به وجود آورده است. صنعت پورن هم از این بیماران برای کسب درآمد استفاده کرده و محصولات متنوعی را برای آنها فراهم می‌کند.

نتیجه گیری

رابطه جنسی با حیوانات یک انحراف جنسی محسوب می شود که نیاز به درمان دارد. در برخی موارد فرد صرفا داشتن رابطه با حیوانات را تصور می کند ولی دست به اقدامی نمی زند ( زوفیلیا ) و در حالت اختلال جنسی فرد عملا دست به آمیزش جنسی با حیوان می زند ( بستیالیتی )


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *