کاندوم ، بایدها و نبایدها

عوارض استفاده از کاندوم خاردار درشت

یکی از انواع کاندوم که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده، کاندوم های با خار درشت و بسیار برجسته با نام تجاری کاندوم خاردرشت است. کاندوم خاردرشت یا همان کاندوم خاردار درشت، نه تنها از نظر پزشکی مورد تایید نیست بلکه حتی کارشناسان حوزه بهداشت زناشویی نسبت به عوارض استفاده از این مدل کاندوم ها هشدار میدن. تقریبا هیچ کدوم از برندهای معتبری مثل کدکس، کاپوت، گودلایف و… کاندوم خاردار درشت تولید نمیکنن و این محصول صرفا به وسیله برندهای نامعروف داره وارد بازار میشه! در این مقاله از مسترکاندوم با ما همراه باشین تا به بررسی عوارض استفاده از این نوع کاندوم ها بپردازیم.

کاندوم خاردار درشت و آسیب به کانال واژن

در یک نگاه کلی ساختار  واژن تشکیل شده از از  ورودی واژن ، کانال واژن ، گردنه ، رحم ، شیپور رحم و تخمدان ها . کانال واژن محل ورود و قرار گرفتن آلت تناسلی مردانه است. بافت آلت تناسلی مردانه نرم و لطیفه و آسیبی به لایه بیرونی دیواره که خیلی حساس و نازکه نمیزنه. در بین انواع کاندوم ، استفاده از کاندوم خاردار درشت باعث خراشیدگی و ایجاد زخم در دیواره این کانال میشه و این روند در صورت ادامه میتونه اثرات جبران ناپذیری به بار بیاره چراکه این خراش های بسیار  ریز  در دیواره واژن، میتونه تبدیل به محل ورود انواع میکروب ها ، قارچ ها و  ویروس های خطرناک  بشه. علاوه بر این، استفاده مکرر از این مدل کاندوم باعث حساس شدن و آزرده شدن دیواره واژن شده و در آینده حتی در صورتی که تمایل به استفاده از کاندوم خوب و  با کیفیت داشته باشید، احتمالا واژن نسبت به آن هم حساسیت نشان میدهد و این مساله مانع از یک رابطه لذت بخش برای زوجه خواهد شد. بنابراین توصیه میشود به خصوص زوج های جوان که تجربه رابطه جنسی چندانی نداشته اند، استفاده از کاندوم خاردار درشت رو در اولویت آخر بذارن.

کاندوم خاردار درشت

کاندوم خار دار درشت و دردناک شدن مقاربت

خارهای به کار رفته در این نوع کاندوم ها بزرگ تر ار حد معمول و غیر استاندارده و این مساله بیشتر باعث درد میشه تا لذت. نتیجه طبیعی این میشه که خانم ها به صورت ناخودآگاه از ارتباط جنسی فراری میشن و به هر بهونه ای سعی میکن اونو به وقت دیگه ای موکول کنن. به مرور زمان و با کاهش رابطه جنسی، زوجین دچار سرد مزاجی جنسی شده که این مساله قطعا زندگی زناشویی رو تهدید میکنه. البته در موارد نادری در برخی بانوان مسن، تدریجا و به مرور  زمان و به دلایل مختلف مثل زایمان‌های متوالی و زیاد، واژن نسبت به حالت طبیعی، گشادتر میشه. این باعث میشه که زوجین در حین مقاربت، لذت کمتری را تجربه کنند. در این موارد، استفاده  از کاندوم خاردار درشت (البته در حد اعتدال) میتونه یکی از  راه حل ها باشه. در شکل زیر انواع کاندوم خاردار درشت را مشاهده میکنید.

انواع کاندوم خاردار درشت

کاندوم خاردار استاندارد 

کاندوم خاردار استاندارد به کاندومی گفته میشه که روی سطحش برجستگی های کوچک و نرمی برای تحریک بیشتر نقطه G، تعبیه شده. گاهی برای تحریک بیشتر حلقه هایی هم در ابتدای کاندوم طراحی میشه( ارتفاع این حلقه ها کمتر از نیم میلیمتره ). از انواع کاندوم خاردار موجود در بازار میشه به کاندوم خاردار حلقوی ، کاندوم خاردار تاخیری و کاندوم خاردار میوه ای و… اشاره کرد. حلقه و خارهای به کار رفته در این نوع کاندوم ها کاملا در حد و اندازه های استاندارد بوده و هیچ گونه آسیبی به بافت دیواره واژن وارد نمیشه، هرچند توصیه میشه در اوایل ازدواج  بیشتر از کاندوم های ساده مثل کاندوم نازک، کاندوم میوه ای ، کاندوم تاخیری ، کاندوم روان کننده ، کاندوم سرد ، کاندوم گرم و… استفاده کنید!

خرید کاندوم خاردار درشت

جمع بندی

اگرچه ممکن استفاده از کاندوم خاردار درشت در ظاهر خیلی جذاب به نطر برسه ولی مطمئن باشید در صورتی که واژن شرایط پذیرش خارهای درشت این کاندوم رو نداشته باشه ، احتمال خراشیدگی در سطحش خیلی زیاده. بدترین حالت زمانی پیش میاد که در یک رابطه مقعدی ، مرد اصرار به استفاده از کاندوم خاردار درشت داشته باشه! در کل بیشترین کاربرد انواع کاندوم خاردرشت مربوط به بانوانی است که به دلایلی دچار مشکل گشادی واژن شده اند.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *