روانشناسی جنسی

اهمیت معاشقه در رابطه زناشویی

عشق بازی یا معاشقه با همسر یک راه ‌موثر برای ایجاد گرمی و لذت بیشتر در روابط جنسی زوجین است. در واقع عشق بازی مقدمه یک رابطه جنسی با کیفیت است. بررسی ها نشان می دهد ریشه اصلی بیشتر مشکلات جنسی زوجین ، فقدان معاشقه یا کافی نبودن پیش نوازی پیش از نزدیکی است. در صورت افت کیفیت رابطه جنسی، احتمالا سایر روابط زوجین هم تحت تاثیر قرار گرفته و حتی ممکن است ازدواج آن‌ها به خطر افتد زیرا این احتمال هست که یکی از زوجین به دلیل عدم رضایت از کیفیت رابطه جنسی تصمیم به طلاق بگیرد و یا به سمت روابط فرازناشویی کشیده شود. در این نوشتار از مسترکاندوم ( فروشگاه آنلاین خرید کاندوم و محصولات زناشویی ) با ما همراه باشید تا به بررسی این مساله بپردازیم.

معجزه عشق بازی در بهبود روابط زوجین

معاشقه در حقیقت برای برقراری ارتباط جنسی صحیح ضروری است و به عنوان یک پیش زمینه برای آماده کردن همسر باید به آن نگاه کرد. بدون عشق بازی، یک رابطه جنسی کامل و مفید را تجربه نخواهید کرد. این موضوع به خصوص برای خانم ها اهمیت زیادی دارد. عشق بازی یا پیش نوازی در زنان نقش مهمی در بالا بردن کیفیت رابطه زناشویی دارد. بدون معاشقه مهبل به اندازه کافی برای دخول آماده نیست و این می تواند منجر به دردناک شدن رابطه برای زن شود. همچنین عشق بازی به ویژه برای بانوانی که از طریق دخول به ارگاسم نمی رسند و با تحریک کلیتوریس ارگاسم را تجربه می کنند بسیار ضروری است. از آنجاییکه استحکام رابطه زناشویی منوط به رضایت طرفین است، زوجین  باید نسبت به رضایت جنسی همسر و رسیدنش به ارگاسم حساس باشند.

ویژگی های معاشقه با کیفیت

عشق بازی مهارتی است که هر یک از زوجین باید در بهبود کیفیت آن تلاش کنند. عمدتا افراد تصور می کنند مشکلی که در رابطه آن ها وجود دارد مربوط به طرف مقابل است. حتی نادیده گرفتن برخی مسائل کوچک می تواند موجب ناراحتی طرف مقابل گردد. در صورتی که از رابطه جنسی خود به اندازه کافی لذت نمی برید، بهتر موارد زیر را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن ها را در نظر می گیرید.

معاشقه

مکان مناسب و متفاوت

یکی از راه های موثر جهت بالا بردن کیفیت رابطه جنسی و عشق بازی، ایجاد تنوع در محل برقراری رابطه است. پیش از شروع باید این مکان های جدید را آماده کنید. اگر تاکنون برای معاشقه و پیش نوازی های از اتاق خواب استفاده می کردید، وقت آن رسیده تا مکانی دیگر را امتحان کنید . ایجاد تنوع در زمان هم می تواند بسیار موثر باشد. هیچ لزومی به بر قراری رابطه در انتهای شب که عمدتا خسته هستید نیست، می توانید سایر زمان ها مثلا صبح زود را تجربه کنید. به هر حال ایجاد تنوع در مکان و زمان، کیفیت رابطه شما را بهبود می دهد.

پاکیزگی و تاثیر شگرف آن در معاشقه

یکی از مسائل حیاتی و بسیار مهم که در طول عشق بازی نقش مهمی در رضایت همسر دارد ، رعایت پاکیزگی و آراستگی شخصی است که به هیچ عنوان نباید نسبت به آن کوتاهی کرد. استحمام روزانه و پوشیدن لباس تمیز ، استفاده از عطر و خوشبو کننده ها، اصلاح موهای زائد، رعایت بهداشت دهان و دندان و… تاثیر به سزایی در افزایش رضایت جنسی همسر خواهد داشت. رعایت نظافت و آراسته بودن مختص زن نیست و مرد هم باید در طول رابطه کاملا برای همسرش پاکیزه باشد.

کلام محبت آمیز

از دیگر مهارت هایی که فراگیری آن برای زوجین ضروریست، توانایی به کار گیری نوازش کلامی است. یک زن می خواهد همواره مطمئن باشد که مهم ترین فرد زندگی همسرش است. زوجین باید مهارت نوازش کلامی را بیش از پیش در خود تقویت کنند. به زبان آوردن کلماتی که بار عاشقانه دارند برای بعضی افراد راحت نیست. فرایندی که در ذهن زنان تا رسیدن به یک رابطه جنسی مطلوب شکل می گیرد در مقایسه با مردان طولانی تر است زیرا باور به محبوبیت نزد همسر برای یک زن اهمیت زیادی دارد و اینجاست که نقش نوازش کلامی و چشمی اهمیت فوق العاده خود را نشان می دهد. اما نباید فراموش کنید که زنان نیز باید علاقه خود را نشان دهند چراکه مردان نیز نیاز به نوازش همسر خود دارند.

نوازش چشمی و نگاه محبت آمیز

منظور از نوازش چشمی نگاه محبت آمیزی است که به همسر خود می اندازید بدون اینکه حرفی بین شما رد و بدل شود. این مهارت از جمله مهارت هایی است که به تدریج و با مرور زمان بین زوجین به وجود خواهد آمد. شاید در برخی موارد صحبت کردن تاثیرگذار نباشد ولی گاهی یک نگاه محبت آمیز می تواند به اندازه صد ها کلمه احساسات را منتقل کند. نوازش چشمی در طول عشق بازی، در ارتقا کیفیت رابطه بسیار موثر است.

عشق بازی با نگاه

ماساژ جنسی

در کلینیک های مشاوره یکی از موضوعات شکایت برخی از زنان این است که شوهر با بدن همسرش مثل یک شئ برخورد کرده و هیچ گونه عشق بازی و ملاطفتی در رفتار جنسی آنها دیده نمی شود. برای ترغیب هرچه بیشتر زوج، آموزش ماساژ جنسی می تواند موثر باشد. ماساژ جنسی مثل یک معجزه در تحریک جنسی عمل می کند. اگر همسر شما، سرد مزاج است و تمایلی به رابطه جنسی از خود نشان نمی دهد، با لمس نقاط حساس بدن و انجام ماساژ جنسی، او را تحریک  کرده و به این ترتیب شور و هیجان جنسی را به او برگردانید.

مهارت بوسیدن

بوسیدن حس تعلق خاطر را در فرد مقابل ایجاد می کند. در صورتی که از این مهارت در زمان و شرایط مناسب استفاده کنید می تواند در بهبود کیفیت معاشقه شما بسیار تاثیرگذار باشد. بپذیرد.

رفتار غافلگیرانه و بازی با همسر

همسر شما باید از زندگی در کنار شما لذت برده و از درون احساس اطمینان کند که هم جسم و هم شخصیتش برای شما مهم است. بازی کردن و شوخی با همسر موجب ایجاد هیجان جنسی و بهبود کیفیت عشق بازی می شود. بهتر است طوری با همسر خود شوخی کنید که او نتواند حرکات شما را حدس بزند. سعی کنید در بازی با نقاط بدنش او را غافلگیر کنید. این غافلگیری برایش جذابیت فوق العاده ای خواهد داشت.

شناخت نقاط حساس بدن

با تحریک نقاط حساس بدن همسر خود در واقع به او نشان می دهید که چقدر میزان لذت و رضایت او از رابطه جنسی برای شما مهم است. در بدن زن سر، گردن، سینه، باسن، کمر، پاها و کشاله ران، گوش و لاله گوش و کلیتوریس از جمله نقاط حساس هستند. نقاط حساس مردان شامل سر، گردن، سینه، بیضه و آلت تناسلی می شود. زوجین می توانند با شناسایی اندام های حساس بدن یکدیگر و تحریک به موقع و مناسب ، از رابطه جنسی بیشتر لذت برده و معاشقه با کیفیت تری را تجربه کنند.

اهمیت عشق بازی و پیشنوازی جنسی

 

پیش قدمی زن در عشق بازی

یک تصور غلط و رایج بین مردم این است که پیش قدمی زن در معاشقه و روابط جنسی به منزله بی حیایی و شرمی اوست. پیش قدم شدن زن در رابطه جنسی نه تنها در استحکام زندگی زناشویی زوجین بسیار موثر است ، بلکه باعث می شود که مرد هم متوجه شود که تمایل به برقراری رابطه جنسی مختص او نیست زیرا از دید همسرش به قدری جذاب است که میل به برقراری رابطه جنسی از خود نشان می دهد.

جمع بندی

رابطه خشک و بدون معاشقه در بلند مدت، می تواند منجربه دلزدگی زوجین از یکدیگر می شود. برای جلوگیری از کاهش عمر و کیفیت یک رابطه ، حتما نقش عشق بازی و پیش نوازی را در زندگی جنسی خود جدی بگیرید. برای کسب رضایت همسرتان وقت بیشتری بگذارید، علایق او را کشف کرده و تلاش کنید یک نوع صمیمیت جنسی بین شما برقرار شود.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *