دانستنی های جنسی

زفاف به روایت سنت و تجدد

زفاف

چگونگی بر قراری رابطه جنسی در فرهنگ های مختلف متفاوت است. امروزه با گسترش مدرنیته در سراسر جهان ، فرهنگ های سنتی کم کم در حال کمرنگ شدن هستند. یکی از این سنت ها که تقریبا رو به فراموشی به نظر می رسد مقررات خاص مربوط به رابطه جنسی بین جوانان است. در حالیکه فرهنگ مسلط بر دنیا شرط روابط جنسی را صرفا رضایت طرفین می داند ، در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای اسلامی ، رابطه جنسی صرفا باید به بعد از ازدواج موکول شود. در این فرهنگ ها به اولین رابطه جنسی همراه با دخول زوجین پس از عروسی اصطلاحا زفاف گفته می شود. در این مقاله از مسترکاندوم ( فروشگاه آنلاین خرید کاندوم و محصولات زناشویی ) با ما همراه باشید تا به بررسی آداب شب زفاف از منظر سنت و تجدد بپردازیم.

توقع زوجین از شب زفاف

مردانی که به طور سنتی ازدواج می کنند انتظار دارند در اولین رابطه جنسی خود در شب زفاف بتوانند پرده بکارت همسر باکره خود را احساس کرده و راه دخول را با از بین بردن آن باز کنند. بنابراین انتظار دارند خون حاصل از زایل شدن بکارت را نیز مشاهده کنند. اما حقیقت این است که پرده بکارت انواع مختلفی دارد که فقط برخی از انواع آن حین پارگی منجربه خونریزی می شود. همچنین دختران و پسران جوان اغلب تصور می کنند حذف بکارت با درد شدید همراه است و یا اینکه باید با فشار زیاد آن را از بین برد که در هر صورت اضطراب و فشار روانی زیادی را به زوجین به ویژه عروس تحمیل می کند.

حقیقت شب زفاف

خونریزی بکارت

واقعیت این است که نه خونریزی در زفاف به معنای باکره بودن یک دختر است و نه عدم خونریزی به معنای باکره نبودن! امروزه روش های درمانی وجود دارد که به راحتی می توان بکارت را ترمیم کرد. این مساله به ویژه در میان مسلمانان مهاجر نسل دوم و سوم در اروپا بسیار شایع است. از طرف دیگر همانطور که اشاره شد پرده بکارت انواع مختلفی دارد و برخی از انواع آن اساسا تا هنگام زایمان طبیعی از بین نمی رود! بنابراین زوجین باید آموزش های لازم در این زمینه را ببینند زیرا مطالعات نشان داده بخش بزرگی از استرس دختران جوان در ازدواج های سنتی مربوط به ترس از عدم خونریزی بکارت در شب زفاف است. اگر مردان در این زمینه آگاه باشند ، بخش بزرگی از فشار و استرس از دوش عروس جوان برداشته می شود.

ترس از دخول در شب زفاف

درد اولین رابطه

بررسی ها نشان می دهد تقریبا اغلب زوج هایی که رابطه جنسی را تا قبل از شب زفاف تجربه نکرده بودند ، به دردناک بودن اولین رابطه زناشویی باور داشتند. اما حقیقت این است که پاره شدن پرده بکارت لزوما با درد همراه نیست و بیشتر جنبه روانی دارد. به دلیل نبود آموزش های کافی در زمینه مسائل جنسی ، زوجین بدون داشتن دانش کافی از بدن خود و جنس مخالف و صرفا بر اساس شنیده ها  وارد تجربه اولین رابطه جنسی شده و اینجاست که ترس منجربه انقباض ناخود آگاه عضلات و سخت شدن دخول می شود. راه حل این مساله این است که ترجیحا اولین رابطه جنسی را به زمانی موکول کنید که آرامش روانی بیشتری دارید ( معمولا شب عروسی که برای زوجین بسیار طولانی و بعضا خسته کننده است زمان مناسبی نیست ). همچنین لازم است مردان قبل از دخول به اندازه کافی با همسر خود معاشقه داشته باشند زیرا برانگیختگی جنسی در زنان منجربه مرطوب شدن واژن شده و نهایتا دخول راحت تر انجام می شود.

احتمالات را در نظر بگیرید

جدا از مسائل مطرح شده در بالا در خصوص خونریزی و درد حاصل از اولین رابطه جنسی در شب زفاف ، ترس از بارداری ناخواسته نیز می تواند دلیل دیگری برای ترس و اضطراب حین رابطه زناشویی باشد. بنابراین در صورتی که تمایل به برقراری رابطه جنسي در شب عروسی دارید لازم است روش های پیشگیری مثلاستفاده از کاندوم را در نظر داشته باشید.

در مورد آقایان در صورتی که نسبت به بدن خود آشنایی کافی ندارید باید احتمال زود انزالی یا عدم نعوظ را در نظر بگیرید. برای اینکه این مساله برای شما مشکل ساز نشود می توانید از انواع کاندوم تاخیری یا کاندوم سفت کننده استفاده نمایید.

همچنین در نظر داشته باشید که اگرچه بدن زن به صورت طبیعی ماده روان کننده جهت تسهیل دخول ترشح می کند اما بسته به فیزیولوژی بدن این مقدار می تواند کم و نا کافی باشد. ژل لوبریکانت در مواردی که رطوبت واژن کافی نیست می تواند به شکل قابل توجهی به بهبود کیفیت رابطه جنسی منجر گردد.

رابطه جنسی در شب زفاف

آداب سنتی شب زفاف

اگرچه بسیاری از این آداب و سنت ها رو به فراموشی است اما هنوز هم برای برخی از مردم مورد احترام و توجه بوده و خود را ملزم به رعایت این قواعد می دانند.  آنچه در ادامه می خوانید فارغ از درست یا غلط بودن صرفا جهت آگاهی خوانندگان محترم مطرح شده است.

نان و سبزی

در این رسم پدر عروس در شب عروسی شالی حاوی نان و سبزی را به کمر عروس می بندد تا به این ترتیب عروس خیر و برکت خانه پدری را به خانه شوهر هم ببرد. البته احتمالا این شال جدا از محتویات نان و سبزی باید وظیفه دیگری را هم به انجام رساند! فردای روز عروسی هم داماد و خانواده اش به منزل پدر عروس رفته و ضمن تشکر ، هدیه ای را پیشکش می کنند.

عسل و سیب

در این رسم که به نظر می رسد متعلق به بخش هایی از همدان باشد ، پس از ورود عروس به منزل ، پدر شوهر انگشت عروس را به عسل آغشته و روی در وردی می چسباند تا نشان و گواهی بر شیرین زندگی نوعروس باشد. همچنین قبل از ورود عروس به خانه ، شوهر به پشت بام رفته و برای مهمانان چند عدد سیب سرخ پرت می کند تا افراد مجرد برای باز شدن بختشان آنرا بگیرند چیزی شبیه به رسم پرتاب دسته گل عروس!

ایستادن پشت در

یکی از شناخته شده ترین رسم ها در مراسم شب زفاف ، ایستادن پشت در اتاق خواب زوجین برای گرفتن دستمال خونی است. برای این کار خانواده ها عروس و داماد را تا منزل همراهی کرده و یکی یا چند نفر از اعضای خانواده که عمدتا از سمت عروس هستند برای اثبات باکره بودن دختر به خانواده داماد ، پشت در اتاق خواب به انتظار گرفتن دستمالی آغشته به خون می نشینند. در برخی نقاط برای اینکه سکوت محفل شکسته شود و توجه مهمانان به مسائل دیگری جلب شود ، مراسم همراه با شادی و سرور و رقص و پایکوبی ادامه پیدا میکند تا زمانیکه داماد آن دستمال کذایی را تحویل دهد! در پاره ای موارد عروس دستمال را تحویل می گیرد و تا آخر عمر به عنوان گواهی بر پاکی و نجابت نزد خود نگه می دارد.

اتاق خواب شب زفاف

نتیجه گیری

اولین رابطه جنسی تاثیر بسیار مهمی بر نگرش و نگاه افراد به زندگی زناشویی دارد. در صورتی که فرد تجربه ناخوشایندی از آن داشته باشد احتمالا تبعاتی مثل بی میلی جنسی در آینده گریبان گیرش خواهد شد. در این راستا دختر و پسرهای جوانی که تجربه اولین رابطه همراه با دخول خود را به شب زفاف موکول می کنند لازم است آگاهی های لازم در این زمینه را کسب نمایند تا رابطه زناشویی با کیفیتی را در شب عروسی تجربه کنند.

روش های بزرگ کردن آلت

10 خوراکی برای افزایش میل جنسی

انواع کاندوم خاردار + فیلم آموزشی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *