دانستنی های جنسی

نقش انزال زنان در رسیدن به ارگاسم

نقش انزال زنان در ارگاسم و لذت جنسی

زمانیکه مردان به اوج لذت جنسی یا ارگاسم می رسند مایعی به نام منی از بدن آنها خارج می شود و این انزال مردانه پدیده ای شناخته شده است. اما آیا در مورد درصد کمی از زنان که تجربه تقریبا مشابهی هنگام ارگاسم دارند نیز میتوان از عبارت انزال استفاده کرد؟ انزال زنان پدیده ای است که در برخی زنان رخ می دهد و طی آن در اوج لذت جنسی مایعی از واژن زن خارج می شود. نکته قابل توجه این است که همه زنان در حین ارگاسم ، انزال را تجربه نمی کنند و این مساله نادر است. در این مقاله از مسترکاندوم ( فروشگاه آنلاین خرید کاندوم و محصولات زناشویی ) با ما همراه باشید تا به بررسی این پدیده بپردازیم.

آیا انزال زنان رایج است؟

ابتدا باید این موضوع را روشن کنیم که انزال زنان ممکن است منظم یا معدود باشد. به این معنی که برخی زنان ممکن است در طول عمر خود فقط یک یا دو بار انزال را نجربه کنند و برخی دیگر به طور منظم انزال داشته باشند اما آمار دقیقی از زنانی که به طور منظم در رابطه جنسی خود انزال دارند در دست نیست. در آزمایشی که به وسیله یکی از موسسات معروف سکسولوژی روی حدود 400 زن انجام شد ، هیچ کدام از زنان مورد آزمایش هنگام تجربه ارگاسم دچار انزال نشدند! با این وجود پزشکان متخصص زنان اصرار دارند که افراد بسیاری به آنها مراجعه می کنند که ادعای انزال منظم دارند و ادعای این افراد را نمی توان نادیده گرفت.

در آزمایش دیگری در جمهوری چک که در سال 1994 انجام شد ، 6 درصد از زنان مورد آزمایش مدعی شدند که انزال را تجربه کرده اند. در برخی موارد حتی مشخص شد که برخی مردان جوان ، وقوع انزال در زنان را کاملا طبیعی می دانستند و  انتظار داشتند شریک جنسی آنها دقیقا مانند یک مرد مایعی را به صورت فورانی به بیرون پرتاب کند.

آیا انزال زنان رایج است

حجم مایعات خارج شده در انزال زنان

ادعاهای متفاوتی در مورد حجم مایع خارج شده از بدن زن هنگام ارگاسم مطرح شده است. در برخی موارد حتی عددی نزدیک به یک لیتر هم عنوان شده که بعید است صحت داشته باشد. هرچند این گزارش مدعی است که خروج این حجم مایع در زنانی که به لحاظ جنسی بسیار فعال هستند مشاهده شده است. با این وجود با نگاهی به سایر گزارش ها در مورد انزال زنان می توان نتیجه گرفت که مقدار منطقی مایع ترشح شده هنگام ارگاسم باید چیزی حدود نصف یا اندکی بیشتر از نصف یک فنجان باشد.

ماهیت مایع انزال زنان

تا دهه 80 میلادی اعتقاد پزشکان بر این بود که مایع خارج شده حین انزال در زنان چیزی به جز ادرار نیست. توجیه آنها این بود که در بسیاری از زنان حین رابطه جنسی و یا هر فعالیت دیگری ، مقداری نشت ادرار اتفاق می افتد. به این پدیده بی اختیاری استرسی گفته می شود و ممکن است حتی هنگام یک سرفه یا عطسه نیز نشت جزئی ادرار رخ دهد! اما نکته ای که این متخصصان جوابی برای آن نداشتند این بود که اگر مایع خارج شده ناشی از نشت ادرار است پس باید در طول فعالیت جنسی خارج شود نه در لحظه ارگاسم!

بعد ها در مطالعات جدیدی که در آمریکا به وسیله یک گروه از سکسولوژیست های با تجربه انجام شد این دیدگاه که مایع خارج شده در انزال زنان احتمالا ادرار است به چالش کشیده شد. این متخصصین در کتابی که در این زمینه به چاپ رساندند نشان دادند که این مایع ادرار نیست و توسط غددی که معادل پروستات در مردان است ترشح می شود.

مایع انزال زنان

تحقیقات جدید درباره انزال زنان

به دلیل سخت بودن دسترسی به منابع مورد نیاز برای پژوهش های بیشتر ، هنوز تحقیقات کافی در این زمینه صورت نگرفته است. با این وجود پژوهش های اخیر نشان می دهد که اگرچه مایع انزال در زنان قلیایی است ولی به دلیل نداشتن اوره یا کراتینین که در ادرار طبیعی یافت می شود ، نمی تواند ادرار باشد. مایعی به رنگ روشن که روی ملحفه جای لک باقی نمی گذارد!

بر اساس مطالعه ای دیگر که مواد شیمیایی موجود در مایع انزال مورد بررسی قرار گرفت ، مشخص شد مایع خروجی حاوی موادی است که در پروستات مردانه تولید می شود. این مطالعه که توسط یک متخصص معروف اورولوژی در وین در سال 2007 میلادی انجام شد ، دو زن را که به طور معمول انزال را تجربه می کردند مورد بررسی قرار داد. در این پژوهش مشخص شد مواد شیمیایی موجود در انزال این زنان با مواد موجود در ادرار آنها متفاوت است. عناصری که بیشتر در مایع انزال زنان مورد پژوهش یافت شد شامل اسید فسفاتاز پروستاتیک (PAP)، آنتی ژن خاص پروستات  (PSA) و اندکی گلوکوز بود.

ارتباط انزال زنان با نقطه جی

مقالات متعددی در مورد ارتباط بین تحریک نقطه جی و انزال در زنان وجود دارد. در مورد نقطه جی یا G-Spot  گفته شده که در داخل واژن قرار دارد و تحریک درست و صحیح آن می تواند لذت جنسی فوق العاده ای را برای زن به همراه داشته باشد. احتمال داده میشود که این نقطه به طور مستقیم با مجاری ادرار در ارتباط باشد و به همین دلیل است که فشار بر آن میل به ادرار را در فرد ایجاد میکند. با این وجود مطالبی که در گذشته در مورد تحریک نقطه جی و انزال زنان نوشته شده چندان پایه و اساس علمی ندارد و نمی توان زیاد به آنها اتکا کرد. به عنوان مثال شواهد محکمی در دست نیست که نشان دهد با ایجاد فشار بر نقطه جی شاهد انزال خواهیم بود. هرچند تحریک نقطه جی ( اگر به درستی انجام شود ) لذت جنسی شدیدی را برای زنان به ارمغان می آورد ، اما لزوما به معنای انزال زنان نیست.

دیدگاه مردان درباره انزال زنان

پرسش از زنانی که انزال را به طور پیوسته تجربه می کردند نشان داد آنها عمدتا از اینکه حین ارگاسم دچار انزال شده و ملحفه و تشک را خیس می کنند احساس خجالت می کنند. واقعیت این است که زنان نباید نسبت به انزال خود احساس شرم و خجالت کنند چراکه در درجه اول این مساله به فیزیولوژی خاص بدن آنها مربوط بوده و آنها اختیاری در این زمینه ندارند. ثانیا بررسی ها نشان می دهد مردان دید مثبتی به انزال شریک جنسی خود داشته و آن را دوست دارند. در واقع بسیاری از مردان مورد پرسش عنوان کردند که نه تنها از انزال همسر خود لذت می برند بلکه با مشاهده آن حس می کنند به خوبی از عهده وظیفه همسری خود بر آمده اند!

دیدگاه مردان نسبت به انزال زنان

نتیجه گیری

درصد کم اما قابل توجهی از زنان حین ارگاسم ( اوج لذت جنسی ) ، تجربه خروج مایعاتی را از واژن دارند که به این پدیده انزال زنان گفته می شود. در گذشته تصور بر این بود که این مایع خروجی از واژن ادرار است ولی تحقیقات بیشتر نشان داد این دیدگاه چندان درست نیست ، هرچند پژوهش های بیشتری در این زمینه لازم است انجام شود. همچنین به نظر می رسد رابطه معناداری بین انزال در زنان و تحریک نقطه جی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید..

طلاق جنسی چیست

اهمیت اولین رابطه جنسی

عوارض رابطه مقعدی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *